У Сумах вшанували пам’ять Великого Кобзаря

159 років тому, саме 22 травня, відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка.


«Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій…», – написав поет у «Заповіті». Тож коли відійшов у засвіти далеко від рідної землі, стараннями друзів його домовину перевезли в Україну й перепоховали на Чернечій горі поблизу Канева. Останній шлях Кобзаря проліг і через Сумщину, де він за життя побував кілька разів і яку щиро полюбив.

Відзначання дати перепоховання Тараса Шевченка завжди мало неабияке значення для українського народу. Але до 1989 року 22 травня вважалося націоналістичним святом і участь у ньому була заборонена. Усіх, хто приходив, силою розганяла міліція.

Сьогодні, 22 травня 2020 року, в Сумах біля пам’ятника Тарасу Шевченку вшанували пам’ять світоча нашої нації. Враховучи карантинні обмеження, зібралися нечисленні жителі міста, представники міської та обласної влади. Від імені депутатського корпусу Сумської обласної ради квіти поклав депутат Родіон Дученко, повідомляють на сайті облради.

«Тарас Шевченко – символ української культури і державності, невід’ємна частина сучасної України. Його незборимість і палке слово – дороговказ для нас у житті», – наголосив обласний обранець.