У Сумах вшанували воїнів-інтернаціоналістів (ФОТО)

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річницю виведення військ з Афганістану в Сумах традиційно відзначили біля Меморіалу загиблих воїнів-інтернаціоналістів.


В урочистостях взяли участь керівники області та міста, депутати обласної ради, керівники правоохоронних структур, ветерани Афганістану, представники ветеранських громадських організацій, учасники бойових дій на території інших держав, матері загиблих воїнів, священнослужителі, представники громадськості.

Долучилися до урочистих заходів і депутати обласної ради, представники ПП «Опозиційна платформа – За життя».

Звертаючись до ветеранів Афганістану, у своїх промовах вони засвідчували шану і повагу мужнім землякам, яким довелося нести нелегку військову службу у гарячих точках планети.

Депутат обласної ради, голова обласної організації «Опозиційної платформи – За життя» Олександр Стрельченко подякував воїнам-інтернаціоналістам за мужність та героїзм, високу відповідальність, за вклад у патріотичне виховання підростаючого покоління.

«Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Вона забрала життя понад 15 тисяч осіб. 137 з них – мешканці Сумщини. Нині ми вшановуємо їх пам’ять. Сьогодні, коли в країні йде війна, саме воїни-афганці першими прийшли до військкоматів і стали ядром військових формувань. Ваш досвід – безцінний. Ви не даєте забувати про подвиг героїв кривавої війни, не забувати історію, шанувати пам’ять борців за свободу, незалежність та мир», — звернувся до присутніх обласний обранець.

Він побажав усім міцного здоров’я, миру та злагоди.

«Війна в Афганістані забрала життя 2500 українців. Про ті часи важко говорити, але треба, адже є такі поняття як військовий обов’язок, присяга, мужність, відвага, подвиг тих, хто віддав найдорожче, що є в людини, – життя – в країні за кілька тисяч кілометрів від рідного дому. Чи могли ви вчини інакше, не піти на війну, не виконати наказ? Ні. Сьогодні, коли в нашій країні війна, коли треба боронити Україну, хто це може зробити краще за вас – справжніх патріотів, фахівців. Тому воїни-афганці першими пішли на війну сьогодення і стали взірцем для молодого покоління воїнів. Подяка вам за це. Вічна пам’ять і вічна шана загиблим. Слава Україні» – сказав міський голова Олександр Лисенко.

Голова міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Володимир Рикун зазначив, що для тих, кого торкнулась афганська війна, 15 лютого – дата святкова і водночас трагічна. Того дня 31 рік тому закінчилась кровопролитна десятирічна війна, разом із тим вона назавжди залишила по собі невиліковну рану в серцях душах тих, хто втратив своїх рідних. голова міської організації УСВА подякував керівництву міста за постійну увагу та підтримку, а також за відремонтований Меморіал воїнам-інтернаціоналістам.

Настоятель храму Іоана-воїна Євген Феденко провів молебен за загиблими.

Далі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто віддав своє життя під час бойових дій у різних країнах, а також воїнів, загиблих на сході України і поклали квіти до Меморіалу.

Урочистим маршем пройшли вихованці Ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою ім.Хартиненка та військовослужбовці 27 артилерійської бригади.

Після мітингу, під час спілкування з опозиціонерами, більшість афганців говорила про байдужість держави до їхніх проблем – пенсії урізані, частина виплат, фактично анульована.

«Гарантії та права воїнів-інтернаціоналістів, як і ветеранів Другої світової війни, чорнобильців, повинні у повному обсязі забезпечуватися державою. І влада у цьому випадку не має морального права нехтувати цим обов’язком. «Опозиційна платформа – За життя» та Юрій Бойко борються за реальне виконання пільг та всебічну підтримку ветеранським організаціям і я вірю, що ми зможемо домогтися справедливості щодо соціального забезпечення афганців», — запевнив учасників бойових дій Олександр Стрельченко.