У Сумах встановлено 240 камер відеонагляду у 26 школах. До мережі не приєдналася лише ЗОШ 4

Відповідно по реалізації міського проекту “Безпечна школа” у Сумах встановлено 240 камер відеоспростреження та створена єдина мультисервісна оптична мережа з 26 закладів освіти. Інформує секретар Сумської міської ради Андрій Баранов.


Проект реалізовується протягом 3 років і витрачено на нього 2200 000 грн. з міського бюджету. У 2017 року шляхом поповнення статутного капіталу комунальному підприємству було виділені кошти для придбання серверного обладнання для зберігання баз даних. Цього ж року стартував проект і по встановленню камер відеоспостреження у закладах освіти. Стартували із найвідаленіших мікрорайонів та закладів, що там розміщені, про це неодноразово інформувало керівництво міського управління освіти і науки.

Цього року проект реалізовано у 6 школах (№ 5, 13,15, 20, 21, 30 (корпус 1) 4). Усі заклади, окрім ЗОШ № 4, приєдалися до загальноміської мережі та збергають відеоархів на базі комунального підприємства “Інфосервіс”.

Директорка школи №4 вирішила скористатися послугами не комунального підприємства, а приватної фірми. Вартість робіт у ФОП і комунального підприємсва різна. На засіданні виконавчого комітету – це стало причиною створення спеціальної комісії, а на сесії міської ради 18 вересня депутати підтримали депутатський запит щодо перевірки виконання робіт у навчальному закладі, який не доєднався до міської мережі.

На інформаційному ресурсі реєстору договорів, зазначено, що укладено договір поставки обладнання та монтажу загальною сумою 110 тис грн, у той час середня вартість підключення до міської мережі комунальним підприємсством становить в середньому 85 000 – 95 000 грн, за інформацією директорки КП “Інфосервіс” Олени Дяговець.

Директорка Сумської школи №4 Тетяна Волкова, проаналізувавши дві цінові пропозиції, комунальної та приватної фірм, зупинилась на пропозиції останньої , про що свідчать дані з системи (скани додаються).