У Сумах закуплять нові тролейбуси за кошти Європейського інвестиційного банку

КП «Електроавтотранс» готується до закупівлі нових тролейбусів за кошти Європейського інвестиційного банку.


Україна та Європейський інвестиційний банк уклали договір фінансування, що набув чинності 11 травня 2017 року для фінансування проекту «Міський громадський транспорт України». Надходження за позикою надається для модернізації громадського транспортного рухомого складу та, де це доречно, пов'язаних інфраструктур у вибраних українських містах (Суми, Львів, Харків та Чернігів).

У рамках цього договору Суми отримають 4 млн євро для закупівлі нових тролейбусів. Наразі документація знаходиться в стадії розробки.

Попереднє повідомлення про наміри провести аукціон розміщене на сайті європейських публічних закупівель TED. Умови закупівель не оприлюднені, вони будуть відомі після оголошення аукціону, що запланований на серпень.

У відповідності до умов фінансової угоди, ратифікованої Законом України від 12 квітня 2017 року витрати на сплату ПДВ та інших податків і зборів, придбання різного роду активів для реалізації підпроекту є неприйнятними та не можуть покриватись за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку.

Крім того Банк може вимагати від позичальника співфінансування підпроектів іншими донорами або ж самим позичальником.

У міському бюджеті на 2018 рік передбачено 12,5 млн грн. для співфінансування (сплати ПДВ) за першу половину тролейбусів, поставка яких, згідно з попередньою інформацією від Міністерства інфраструктури України, планувалась у поточному році.