У Сумах збудують Меморіал Слави борців за Україну

Про це Микола Клочко повідомив журналістам під час брифінгу. Облдержадміністрація готує на ім’я міського голови м. Суми Олександра Лисенка Клопотання щодо створення такого Меморіалу. Разом із тим до 20 серпня має бути повністю облаштована Алея Слави на Центральному кладовищі, і це питання очільник області проконтролює особисто


«Вважаю, що Меморіал Слави борців за Україну треба облаштувати не на кладовищі, адже живі не мають топтатися по могилах загиблих. Це має бути пам’ятне місце, куди приходитимуть жителі і гості Сум вклонитися усім, хто боровся за Україну, починаючи з часів козаччини і до Небесної Сотні та Героів АТО», – говорив голова облдержадміністрації.

За його словами, міська рада має визначити місце розташування цього меморіалу, оголосити конкурс макетів, замовити проектно-кошторисну документацію, виділити кошти. Як варіант, можна розглянути територію біля міського центру «Романтика» або знайти іншу ділянку.

 «Коштів у міському бюджеті достатньо, крім того, це їх безпосередня відповідальність – увічнити героїв Сум і створити Меморіал, куди б змогли прийти жителі і гості міста і віддати шану усім борцям за Україну усіх часів, – говорив Микола Клочко. – Думаю, мене підтримає і громадськість в цьому питанні».

Не оминув очільник області під час брифінгу і проблеми з облаштуванням Алеї Слави загиблим воїнам на Центральному кладовищі, яка останнім часом обросла чварами і взаємними звинуваченнями.

«Днями за «круглим столом» збирались усі сторони конфлікту, відбулась дуже емоційна розмова. На мою думку, ситуація «накипіла» через неузгодженість дій між міською владою та громадськими організаціями, які опікуються долею родин загиблих воїнів, – зазначив голова облдержадміністрації. – Але був і конструктів. Зокрема, як забудовники, так і представники Громадського фонду «Суми» пообіцяли, що Алея Слави буде повністю облаштована належним чином до 20 серпня. Я не жартував, коли казав, якщо цього не буде зроблено у зазначені терміни і якісно, я застосовуватиму усі законні засоби, щоб винуваті були покарані».

Як повідомив Микола Клочко, уже сьогодні справою щодо Алеї Слави займаються правоохоронці, вона перебуває на контролі у прокурора області Віталія Матвійчука і щотижня розглядатиметься під час засідання оперативного штабу в облдержадміністрації.

«Я вважаю, що Алею Слави можна було би завершити раніше. І тоді не було б конфліктів. Всі проблеми мала би вирішувати міська влада, адже це її зона відповідальності. Але так, як це питання викликало значний суспільний резонанс, довелося втрутитися мені особисто», – підкреслив голова облдержадміністрації.