У Сумах згадали Чорнобильську трагедію та вшанували загиблих

Сьогодні, 26 квітня, в Сумах відзначили 33-ту річницю Чорнобильської катастрофи. Біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» відбувся мітинг-реквієм. Вшанували загиблих та згадали про страшну трагедію ліквідатори аварії, вдови і діти чорнобильців, представники влади, силових структур, учні шкіл, духовенство та громадськість.


У церемонії покладання квітів взяли участь голова обласної ради Володимир Токар, заступники голови ОДА, представники міської ради, керівники управлінь та відомств і мешканці міста.

На місці зібрання священнослужителі відправили молебень за загиблими та померлими внаслідок Чорнобильської катастрофи. Потім присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих і поклали квіти до пам’ятного знаку.

Голова обласної ради Володимир Токар, спілкуючись із присутніми, наголосив, що сьогодні  на Сумщині проживають 13 тисяч осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Понад 7 тисяч – ліквідаторів аварії, які, не шкодуючи власного здоров’я, захистили собою весь світ.

«На жаль, з кожним днем ​​залишається все менше героїв. Щогодини нещадний атом підриває ваше здоров’я. Ми пам’ятаємо і розуміємо результати Чорнобильської трагедії, і саме тому обласна влада не стоїть осторонь від проблем ліквідаторів аварії. У минулому році з обласного бюджету було виділено 3 млн грн на придбання ліків для чорнобильців, 1,5 млн грн – на медобладнання та 1 млн грн на ремонт диспансеру радіаційного захисту. У цьому році сума ще збільшилася, і становить в загальному понад 6 млн грн. Хочу запевнити, що обласна влада і надалі докладатиме всіх зусиль для поліпшення соціального захисту чорнобильців», – зазначив Володимир Токар.

Від імені депутатського корпусу та від себе особисто він побажав присутнім міцного здоров’я, сімейного благополуччя, спокою і злагоди.