У Сумському НВО подовжено режим оплачуваних простоїв, відпусток та відгулів ще на два тижні

Через протестні акції незалежної профспілки, що відбулися наприкінці червня, партнери ПАТ «Сумське НВО» вирішили відкласти авансові платежі, забажавши пояснень і підтвердження готовності СНВО до реалізації намічених виробничих завдань. Отож найближчим часом запланована низка непростих переговорів, а на самому підприємстві з огляду на ситуацію, що склалася, на період із 9 по 20 липня 2018 року подовжено режим оплачуваних простоїв. Крім того, зберігає свою актуальність можливість для працівників скористатися наявними відпустками та відгулами за раніше відпрацьований час.


За словами генерального директора об’єднання Олексія Цимбала, на жаль, проведені незалежною профспілкою страйки не лишилися непоміченими замовниками. «Нещодавні події викликали велике занепокоєння в наших партнерів, вони вимагають пояснень та нових гарантій. Ми докладаємо максимум зусиль, аби довести, що Сумське НВО перебуває у працездатному стані і підписані контракти будуть виконані. Розраховуємо врегулювати дану ситуацію якнайшвидше, утім, об’єктивно, на перемовини піде кілька тижнів», – пояснив керівник підприємства.

Відтермінування партнерами грошових надходжень спричинило ланцюжок негативних наслідків. Це, перш за все, неможливість виплати частини грудневого заробітку трудовому колективу протягом першого тижня липня – тобто у строки, про які було домовлено напередодні мітингів. До того ж об’єднання не мало фінансової змоги провести запланований платіж за спожиту електроенергію. Це у свою чергу призвело до того, що з 9 липня СНВО знеструмлюється до наступної оплати.

Подібний стан справ не лишає інших варіантів, як подовжити дію наказу про застосування простоїв із вини роботодавця до 20 липня включно. Даний режим передбачає нарахування працівникам 2/3 від зарплати, при цьому їм не потрібно знаходитися на своїх робочих місцях. Разом з тим для заводчан, в яких накопичилися відпустки або відгули, зберігається можливість ними скористатися. 

Окрім переговорів із замовниками, нині підприємство намагається достукатися до наглядової ради ПАТ, аби отримати дозвіл на продаж ряду непрофільних інфраструктурних активів, котрими Сумське НВО тривалий час не послуговується. «Ми намагаємося переконати наглядову раду в доцільності реалізації таких об'єктів. Виручені від продажу кошти відразу будуть скеровані на погашення зарплатної заборгованості. Натомість нині доводиться ще й знаходити ресурси на утримання цих споруд», – зазначив Олексій Цимбал.

За інформацією керівника об’єднання, у даний час вже є потенційні покупці на кілька об’єктів, серед яких, приміром, їдальня по просп. Курський, банно-пральний комбінат на вул. Реміснича тощо. «Від реалізації першої черги непрофільних активів ми сподіваємося отримати близько 20 млн грн. Ці кошти стали б гарною підмогою у питанні виплати заробітку сумським машинобудівникам», – переконаний гендиректор СНВО.