У Сумському НВО відбулися урочистості з нагоди Дня машинобудівника

24 вересня колектив ПАТ «Сумське НВО» разом з іншими представниками машинобудівної галузі України відзначає своє професійне свято. Напередодні цього дня в об’єднанні вшановували кращих співробітників за їхню наполегливу, старанну працю. Нагороди різного ґатунку отримали майже півтисячі заводчан.


«Події останніх років випробовують нас на міцність різними способами, але не зламатися допомагає віра людей у підприємство та власні сили. Завдяки тим, хто вміє тримати удар, шукати й знаходити вихід, вдається долати перепони. А відтак сумські машинобудівники заслуговують найвищих нагород і найщиріших вітань», – відзначив, даючи старт урочистостям, генеральний директор ПАТ «Сумське НВО» Олексій Цимбал.

Продовжуючи зібрання, керівник об’єднання разом із головою профспілки «Машметал» Іваном Совгірою вручили відзнаки тим, хто має найбільш значущі заслуги перед підприємством. Йдеться про найвище внутрішньозаводське звання – «Почесний машинобудівник СНВО». Воно було запроваджене у 70-х роках минулого століття і відтоді присвоєне 140 видатним представникам трудового колективу. Цьогоріч дану шановану плеяду поповнили аж п’ятеро легендарних людей. Серед них – стрижневик ручного формування Микола Лазебний, який, ставши на машинобудівну стежку, тріумфально торує її ось уже майже 40 років. Долучився до нього і слюсар механоскладальних робіт Павло Денисенко, котрого по праву вважають майстром на всі руки та доручають найвідповідальніші виробничі завдання, знаючи, що він ніколи не підведе. Наступний володар високого титулу – Ілля Карпичев, який є одним із найфаховіших економістів заводу. Склали їм компанію ще дві відомі особистості – багаторазові олімпійські чемпіони Володимир Голубничий та Олександр Шапаренко, добре знані на підприємстві, у місті, країні та світі загалом. Трудове життя кожного з них починалося саме в Сумському НВО, і попри час, що минув із тих пір, легенди спорту не забувають своє машинобудівне минуле й щиро вболівають за долю об’єднання.

Значно більше заводчан зараховані до когорти ветеранів СНВО. Нині цей статус отримали 25 жінок, які присвятили підприємству 20 років, та 55 чоловіків, що пропрацювали в об’єднанні по 25 років. До того ж збагатилася новими іменами й Галерея пошани, до якої додано 89 співробітників індивідуально та у складі бригад. На знак подяки за взірцеву роботу очільник підприємства та голова профспілки вручили цінні подарунки 33 працівникам, 142 – нагороджені почесними грамотами, 136 – оголошено подяку.

На заході вшановували не лише окремих людей, а й цілі сім’ї, що на довгі роки пов’язали свої долі з заводом. Так, офіційний статус трудової династії, котрий дотепер мали 32 родини сумських машинобудівників, здобули ще три сім’ї, кожна з яких починала працювати тут із діда-прадіда, а потім виробничу естафету передавала дітям та онукам. З-поміж них найдовший спільний трудовий стаж мають Скачедуби-Маньки. Вони присвятили підприємству 221 рік. Трішки менше на рахунку декількох поколінь Киричок-Наталічів – 173 роки. Родина Татарінових лише учотирьох зуміла не тільки досягти столітнього рубежу роботи, а й перетнути його з показником 111 років, і це далеко не межа.

Із відзнаками з нагоди професійного свята прибули на урочистості й представники органів обласної та місцевої влад.

Заступник голови Сумської ОДА Ірина Купрейчик адресувала сумським машинобудівникам найщиріші вітання та вручила почесні грамоти за підписом очільника області Миколі Золотухіну та Валерію Мірошниченку, а також подяки від керманича Сумщини Сергію Геращенку й Вікторії Литвиненко.

Подібні заохочення – тільки вже від Сумської обласної ради – отримали у свою чергу четверо заводчан. Зокрема, грамот удостоєні Володимир Картавченко й Наталія Концевич, для Олександра Козупиці та Володимира Литвиненка були заготовлені подяки.

Міська влада теж не лишилася осторонь. Від імені очільника обласного центру грамоти одержали В’ячеслав Гапченко, Світлана Олійник,  Сергій Сиромятніков, Андрій Квасов, а от Діані Кіріченко та Жанні Мінаковій дісталися цінні подарунки від керманича Сум.

Не забула про свято і Федерація роботодавців України, яка підготувала почесну грамоту й адресувала її Сергію Ткачову.