У Сумському обласному протитуберкульозному диспансері зробили капітальний ремонт харчоблоку

Поруч ще видно залишки будівельних матеріалів, але всередині вже все блищить: замінені інженерні мережі, вікна, покрівля, зроблено зовнішнє утеплення будівлі, внутрішні роботи, вентиляція, придбано обладнання, встановлений ліфт тощо. На ремонт з обласного бюджету витратили 5 млн грн.


Оглянути завершальний етап робіт до Степанівки, Сумського району, де розташований диспансер, приїхали голова обласної ради Володимир Токар, начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Анатолій Ворожко, начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко та підрядники.

«Ще півроку тому тут була повна розруха, – говорить головний лікар закладу Леонід Бондаренко. – Комунікації, стіни, електрощитові, плити – все було в жахливому стані. Працівникам доводилося носити їжу хворим через двір у будь-яку погоду. Тепер зовсім інша картина: їжа подається ліфтом, створені гарні умови для роботи персоналу. Я очолюю диспансер з 1994 року, і за цей час не було жодних капіталовкладень у наш заклад. Я хочу звернути увагу, що без підтримки керівництва області, особисто голови обласної ради Володимира Токаря та депутатського корпусу нам би не вдалося нічого зробити. Тому увесь наш колектив і пацієнти дуже вдячні за таку увагу і фінансування».

Обласний протитуберкульозний диспансер розрахований на 185 ліжок. Нині тут лікується 160 хворих з усієї області.

«Для нас медична галузь є пріоритетною, адже це питання безпеки та здоров’я громадян. Я бачив той жахливий стан, у якому знаходилося приміщення харчоблоку до ремонту, тому зараз я дуже задоволений, що нам вдалося зробити з нього сучасну будівлю з усім необхідним обладнанням. І хочу додати, що зупинятися ми не збираємося, будемо й надалі досить серйозну увагу приділяти медичній сфері», – висловив свою думку Володимир Токар.

Начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА Сергій Бутенко розповів, що на території обласного протитуберкульозного тубдиспансеру проходять лікування більша половина хворих на туберкульоз, які зареєстровані на Сумщині.

«Два роки тому відбувалася перевірка області Адміністрацією президента України і по галузі охорони здоров’я не було питань, окрім стану харчоблоку в протитуберкульозному диспансері. Були винесені зауваження і встановлені терміни щодо їх усунення. Сьогодні ми інспектуємо об’єкт. Бачимо, що роботи вже на завершальному етапі. Тепер тут буде сучасний харчоблок, який відповідає всім нормам і стандартам», – поінформував посадовець.

Він подякував за допомогу обласному депутатському корпусу на чолі з Володимиром Токарем, управлінню капітального будівництва облдержадміністрації та підряднику – ПП «Приватбудсервіс».