У Сумському прес-клубі розповіли про проміжні підсумки спостереження за виборами в територіальних громадах

Завершено процес реєстрації кандидатів на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах, які пройдуть 29 жовтня 2017 року. Про те, як тривав цей процес і хто боротиметься за симпатії виборців у дев’яти громадах у Сумській області на прес-конференції у Сумському прес-клубі розповіла координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Сумській області Ірина Стегній.


Формування ТВК

На Сумщині партії зробили достатньо подань до складу ТВК, і головам районних виборчих комісій не довелося самостійно шукати людей. Аналіз складу міських, селищних та сільських виборчих комісій свідчить про те, що найбільш конкурентними були міські виборчі комісії, а в деяких сільських комісіях ледь вистачило кандидатів для роботи.

Як повідомив голова Тростянецької районної виборчої комісії Сергій Федченко, ніхто не очікував, що для роботи у Тростянецькій МВК партіями буде подано аж 30 кандидатів, при цьому кількість членів ТВК не може перевищувати 18 осіб. Було проведене жеребкування та відібрано 18 членів Тростянецької міської виборчої комісії.

Найменшою виборчою комісією є Коровинська сільська ТВК, де працює всього 12 членів.

Формування територіальних виборчих комісій пройшло без значних порушень, хоча в поданнях від партій і зустрічалися недоліки, через що деякі кандидатури були відхилені. Ці недоліки стосувалися здебільшого технічних помилок, надання неповних відомостей про кандидатур чи подання людей, які не мають права голосувати на цих виборах.

Щодо партійного представництва, найбільше членів ТВК мають «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та партія ВО «Батьківщина» – по 25 чоловік, Радикальна партія Олега Ляшка має 17 членів комісій, по 16 членів представляють партії «Опозиційний блок», «Народний фронт» та «Самопоміч».

29 вересня Буринська районна виборча комісія замінила голову Буринської міської виборчої комісії: замість Павла Місевріна новою очільницею ТВК стала Галина Коник. Заміна відбулася за поданням Буринської районної організації політичної партії «Народний фронт».  Нещодавно Павла Місевріна звинувачували у порушенні виборчого законодавства через начебто незаконну зміну меж округів.

Зазначимо також, що незадовго до заміни голови ТВК нові обличчя з'явилися серед членів цієї комісії. За поданням місцевої організації «Опозиційного блоку» були замінені усі троє представників цієї партії: члени комісії Олександр Бєлоус, Світалана Бєлоус та Олена Лисенко поступилися своїми посадами Надії Кохан, Владиславу Кохану та Любові Свердліковій.

Висунення кандидатів

Згідно із календарним планом проведення виборів, висунення кандидатів завершилося 4 жовтня. Значних порушень в цьому процесі виявлено не було, хоча зустрічалися неточності в поданих до ТВК документах. В Сумській області в жодній із громад не було відмов у реєстрації кандидатів.

Комишанська громада Охтирського району

Кількісний склад сільської ради – 14 депутатів. Усього зареєстрований 41 кандидат.

На посаду сільського голови зареєструвалися два кандидати, які є самовисуванцями, хоча і входять до складу партій. Це Валентин Грудінін (член Радикальної партії Олега Ляшка) та Наталія Перетятько (член ВО "Батьківщина").

Чернеччинська громада Охтирського району

Кількісний склад сільської ради – 26 депутатів. Усього зареєстровано 157 кандидатів в депутати.

На посаду сільського голови зареєстровано 10 кандидатів:

Блок Петра Порошенка – Роман Бублик

ВО Батьківщина – Роман Тесля

Самопоміч – Ігор Шарай

Опозиційний блок – Олександр Івах

УКРОП – Сергій Гавриленко

Ігор Бірюк – самовисування

Євген Голод – самовисування

Алла Козловська – самовисування

Людмила Пелих-Палієнко – самовисування

Михайло Троценко – самовисування

Верхньосироватська громада Сумського району

Кількісний склад сільської ради – 26 депутатів. Усього зареєстровано 123 кандидатів в депутати.

На посаду сільського голови зареєстровано  6 кандидатів

Алла Александрова – самовисування

Володимир Зеленський – ВО "Батьківщина"

Олександр Гамалій – самовисування

Віктор Степаненко – Блок Петра Порошенка

Тетяна Рощупкіна – самовисування

Юрій Жиленко – Опозиційний блок

Дубов’язівська громада Конотопського району

Кількісний склад сільської ради – 26 депутатів. Усього зареєстровано 149 кандидатів в депутати.

На посаду селищного голови зареєстровано 10 кандидатів.

Артем Журид – самовисування

Сергій Скакун – самовисуванець

Микола Сергієнко – УКРОП

Борис Ляховченко – самовисуванець

Олександр Дермельов – самовисуванець (Правий сектор)

Володимир Папенко – самовисуванець

Інна Пащенко – Самопоміч

Надія Ретюньська – ВО Батьківщина

Тамара Марусиченко – БПП (селищний голова)

Микола Биркун – самовисування (Свобода)

Коровинська громада Недригайлівського району

Кількісний склад сільської ради – 22 депутатів. Усього зареєстровано 64 кандидати в депутати.

На посаду сільського голови зареєстровано два кандидати.

Буринська громада

Кандидати в депутати Буринської міської ради: на 26 місць претендують 278 кандидатів.

Зареєстровані кандидати на посаду Буринського міського голови

Віктор Ладуха – ВО "Батьківщина"

Олександр Непочатов – БПП

Віталій Мельник – Воля народу

Сергій Ананко – УКРОП

Валентина Подольчак – Самопоміч

Сергій Мамочка – Аграрна партія

Петро Жук – самовисування

Таріел Вахід-огли Курбанов – самовисування (член партії "Народний рух України")

Новослобідська громада Путивльського району

На 14 місць сільської ради балотується 76 кандидатів, із яких 9 самовисуванців та 67 від партійних організацій: Блок Петра Порошенка, Відродження, Батьківщина, Радикальна партія, УКРОП, Опозиційний блок, Народна партія, Народний Рух України.

Кандидатів на сільського голову – 6. Самовисування – 2. Від Путивльських районних організацій – 4. Народний рух України, Аграрна партія, Відродження, Наш край.

Степанівська громада Сумського району

Кількісний склад ради – 26 депутатів. Усього зареєстровано 90 кандидатів в депутати.

На посаду селищного голови зареєстровано три кандидати і всі вони є самовисуванцями: Володимир Лукаш, Галина Макушенко і Наталія Козупиця.

Тростянецька громада

В депутати Тростянецької міської ради зареєстровано 168 кандидатів від політичних партій. Цікаво, що тут немає зареєстрованих самовисуванців.

Кандидатом на посаду міського голови є нинішній мер Юрій Бова, який представляє партію «Сила людей».

Нагадаємо, 29 жовтня 2017 року в Сумській області перші місцеві вибори пройдуть у 9 об’єднаних територіальних виборчих громадах: Буринська міська об’єднана територіальна громада, Дубов’язівська селищна об’єднана територіальна громада Конотопського району, Коровинська сільська об’єднана територіальна громада Недригайлівського району, Комишанська сільська об’єднана територіальна громада Охтирського району, Чернеччинська сільська об’єднана територіальна громада Охтирського району, Новослобідська сільська об’єднана територіальна громада Путивльського району, Верхньосироватська сільська об’єднана територіальна громада Сумського району, Степанівська селищна об'єднана територіальна громада Сумського району,  Тростянецька міська об'єднана територіальна громада.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).