У Сумському прикордонному загоні вшанували пам’ять прикордонників, які загинули в АТО

В управлінні та підрозділах охорони кордону Сумського загону проведені заходи з вшанування пам’яті загиблих прикордонників, які віддали найцінніше, що в них було – своє життя за свободу, волю та надію на мир в Україні.


В боях за Батьківщину полягли 67 героїв-прикордонників, з них 30 військовослужбовців Східного регіонального управління. 5 військовослужбовців Держприкордонслужби України вважаються такими, місце знаходження яких не встановлено.

11 липня 2014 року внаслідок обстрілу бойовиків із застосуванням важких мінометів та систем залпового вогню «Град» в районі населеного пункту Зеленопілля Луганської області загинули генерал-майор Момот І.Ф., сержант Лазаренко П.М., молодші сержанти Штолцель В.В. та Сирбу Д.В., двоє прикордонників отримали поранення.

Цього ж дня, внаслідок обстрілу з території Росії позицій зведеного загону підрозділів Держприкордонслужби та Збройних Сил України в районі пункту пропуску «Довжанський», що на Луганщині, під час евакуації поранених загинули старший сержант Луцко А.С., сержант Поляков В.В. та солдат Глущак О. М. Також були поранені ще двоє захисників кордону.

На передодні під час виконання бойового завдання на фугасі підірвався «БТР» Збройних Сил України, внаслідок чого загинув прикордонник майор Ширпал Л.В. та двоє військовослужбовців Збройних Сил України.

Особовий склад вшанував пам’ять загинувших хвилиною мовчання. Вічна слава Героям!