У Тростянці встановили пам’ятник Захисникам України

У Тростянці відкрили пам’ятник Захисникам України! Захід приурочили до Дня Гідності та Свободи.

Право відкрити пам’ятник Захисникам України було надане Тростянецькому міському голові Юрію Бові, голові Тростянецької ГО “Спілка ветеранів АТО” Сергію Самойленку й Аліні Давидовій – донці загиблого під час виконання військового обов’язку в зоні проведення АТО тростянчанина Миколи Давидова.

Невимовно хвилюючою була промова Сергія Самойленка, ветерана АТО! Відзначивши вдалу скульптурну композицію і місце розташування пам’ятника, він сказав: «Українські воїни ні перед ким не стають на коліна, окрім Господа Бога! Так і наш Захисник України, ставши на одне коліно, стоїть, схиливши голову, перед православним Вознесенським храмом…».

Голова спілки ветеранів АТО від себе особисто та від імені бойових побратимів дякував ініціатору встановлення цього пам’ятника у Тростянці – міському голові Юрію Бові, депутатському корпусу Тростянецької міської ради, всім, хто причетний до його виготовлення та встановлення! На знак щирої поваги, Сергій Самойленко подарував міському голові Юрію Бові дуже цінну для нього особисту річ – ікону, яка оберігала його життя в Іловайському котлі та в інших “гарячих точках” АТО.

Міський голова Юрій Бова, звертаючись до учасників зібрання, серед яких було чимало школярів та молоді, говорив, що кращою шаною для загиблих Героїв Помаранчевої революції, Революції Гідності стане втілення в життя реформи децентралізації задля швидкого економічного зростання та європейського розвитку України, бо ж саме за це вони відали найдорожче – життя.

Приїхав з Харкова до Тростянця на відкриття пам’ятника Захисникам України його безпосередній виконавець, заслужений архітектор України Володимир Биков, який працював разом зі скульптором Ельдаром Гурбановим. Він повідомив, що творчого натхнення в роботі додавав той факт, що на Тростянецькому меморіалі Недоспівана пісня викарбуване прізвище його дідуся Герасименка І. Д., який загинув на війні. Архітектор підкреслив, що наш тростянецький пам’ятник є унікальним, єдиним в Україні!

На урочистому мітингу також виступили заступник голови райдержадміністрації Аліна Шацька, заступник голови районної ради Олексій Котко. Церемонію освячення нового пам’ятника провів настоятель Вознесенського Храму отець Олександр Карпець. Завершився захід військовими почестями загиблим Героям та церемонією покладання живих квітів.

Варто повідомити, що благоустрій території навколо пам’ятника Захисникам України буде зроблено навесні 2019 року.