У Ворожбі відкрили пам’ятник трактору

17 листопада в центрі Ворожби, що на Лебединщині, біля сільського краєзнавчого музею зібралися жителі села та гості з нагоди неординарної події – тут на постамент встановили трактор «Універсал-2», повідомляє сайт Сумської облансої ради.

Старенький трактор став свідком подвижницького життя сільського хлібороба Андрія Семеновича Лобанова. Розпочавши працювати на цьому тракторі ще в далекому 1937 році, він усе своє трудове життя був трактористом. У роки війни перед тим, як піти на фронт, Андрій Семенович по гвинтиках розібрав свого залізного коня і закопав його за своїм городом, щоб не дістався чужинцям. Повернувшись з війни, тракторист відкопав, зібрав трактор та продовжував працювати на ньому до своїх останніх днів.

Тривалий час «Універсал-2» прикрашав подвір’я Ворожбянського профтехучилища, яке готувало поряд з іншими спеціальностями і механізаторів. Після закриття ПТУ у Ворожбі трактор було встановлено на території Лебединського вищого професійного училища лісового господарства. А зараз він знову повернувся в Ворожбу, щоб стати на постамент і нагадувати нинішньому і прийдешнім поколінням про славне історичне минуле рідного краю і звитяжну хліборобську працю дідів і прадідів. Адже пам’ятати про минуле необхідно заради майбутнього.