У Ворожбі зникли четверо дітей. Трьох з них вдалося розшукати, доля ще однієї дитини – невідома

Двоє підлітків віком 16-ти та 13-ти років, та їх дві сестри віком 10-ти і 9-ти років пішли учора вранці до школи, і додому не повернулися. В результаті інтенсивних пошуків працівники поліції знайшли трьох молодших дітей, пошуки їх найстаршого брата тривають. Діти знали, що їх шукають, проте свідомо ховались як від рідних, так і від правоохоронців.

Учора, близько восьмої вечора, до Білопільського відділення поліції звернулася 39-річна жителька містечка Ворожба з заявою про зникнення чотирьох її неповнолітніх дітей віком 16, 13, 10 та 9 років. Всі вони навчаються у місцевих спеціалізованих навчальних закладах, і тільки на вихідні дні повертаються додому. Окрім цих дітей родина має ще двох малюків. Жінка повідомила: старші діти вранці 19 листопада пішли до школи, і додому не повернулися.

«Дана родина характеризується як неблагополучна. Дорослі члени сім‘ї зловживають алкоголем, а також самі виготовляють та продають самогон, за що неодноразово були притягнуті до відповідальності, – розповідає Андрій Анісімов, начальник Білопільського відділення поліції. – Діти постійно знаходяться без батьківського догляду, за що на саму матір були складені протоколи за невиконання своїх батьківських обов’язків по вихованню нащадків. Проте діти зникли, і всі зусилля як працівників поліції Білопільщини, так і інших районів та служб, були кинуті на їх пошуки».

На розшук підлітків було зорієнтовано весь особовий склад поліції Сумщини, інтенсивні пошуки розгорнулися як в самій Ворожбі, так і в розташованому поруч райцентрі, правоохоронці прочісували навколишню місцевість, оглядали її за допомогою квадрокоптеру з висоти, опитували місцевих жителів. На пошуки також задіяні спеціалісти-кінологи зі службовими собаками, бійці роти особливого призначення, розшуковці, дільничні, працівники ювенальної служби.
«Як не дивно, але діти знали, що їх шукають, проте свідомо ховалися як від родичів, так і працівників поліції, – коментує Андрій Анісімов. – Першою була знайдена старша з дівчаток. Вона і зазналась, куди побігли ховатися інші втікачі. Ми почали відпрацьовувати вказану місцевість, і знайшли ще двох дітей. Самі вони пояснили, тікали, бо не хотіли навчатися».

На цю годину троє юних втікачів знаходяться на поліцейському піклуванні.

Пошуки найстаршого, 16-річного Назара Череповського, тривають. На вигляд хлопцю близько 15 років, худорлявої статури, зростом 160 см, має темне коротке волосся, очі світло-карі. Працівники поліції звертаються з проханням до всіх громадян, кому відоме його місцеперебування, негайно повідомити про це до найближчого відділку поліції або за номером спецлінії «102». Будемо вдячні за допомогу”.