У всіх райцентрах Сумщини діють Центри безоплатної правової допомоги

З часу прийняття Закону України «Про безоплатну правову допомогу» минає 5 років. Найважливішим результатом у цій роботі, яка вибудовувалася за найкращими європейськими зразками, є те, що цей проект вдалося повністю реалізувати.


Система безоплатної правової допомоги стала не тільки масштабним соціальним проектом, а й реальним дієвим механізмом допомоги людям у правових питаннях. Уперше усім гарантовано рівноправний захист до правосуддя, повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Сумській області.

На сьогодні в Україні діє майже 550 точок доступу до правової допомоги.

З 1 січня 2013 року запрацювали 24 регіональних центри, з 1 липня 2015 почали роботу 97 місцевих центрів, а з 1 вересня 2016 року працюють ще й 421 бюро правової допомоги. Якщо людина за законом має право на безоплатну правову допомогу, вона не залишиться сам на сам з проблемою.

Як свідчить статистика звернень, найбільше звертались за безоплатною правовою допомогою малозабезпечені громадяни, 38% – інваліди, 7,7% – ветерани війни та учасники бойових дій, помітний відсоток звернень дітей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях та біженців.

Найбільше люди звертаються з питаннями соціального забезпечення, на другому місці – спадкові та питання сімейного права, трудові спори.

На території Сумської області працюють 4 місцевих центри з надання безоплатної правової допомоги у містах Суми, Шостка, Конотоп, Охтирка. Ще більшу доступність до безоплатної правової допомоги забезпечують Бюро правової допомоги – вони відкриті у кожному районному центрі. Працівники бюро нададуть фахові консультації, допоможуть оформити заяву чи запит.

Також працює телефон гарячої лінії з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103.

Адреси-бюро-правової-допомоги.docx