У Ямпільському районі знешкоджено стокілограмову авіабомбу

27 червня у Ямпільському районі групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), проведено роботи зі знешкодження фугасної авіаційної бомби.


В м.Дружба в районі вул.Михайлівської під час копання каналізаційної ями на глибині 1,5 м місцеві жителі натрапили на металевий предмет великих розмірів. Знахідка знаходилась лише в 30 м від житлових будинків та в 200 м від залізничної колії сполученням "Київ-Москва". Про це люди повідомили рятувальників. 

На місце виклику прибули піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій, які ідентифікували предмет, як 100 кг авіабомбу (ФАБ-100) часів Другої світової війни. Фахівці вилучили небезпечну знахідку з землі, вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси часів минулих війн, незважаючи на розміри та значний вік, вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Треба пам’ятати, що роботи з їх вилучення та знешкодження можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Громадянам не можна таких знахідок навіть торкатись, а тим паче намагатись перенести. У жодному разі не можна користуватись поблизу радіо- або мобільним зв’язком: це може спровокувати вибух.  Треба припинити будь-які роботи, запам’ятати дане місце, повідомити про небезпеку оточуючих і негайно поінформувати місцеві органи влади, правоохоронців або безпосередньо зателефонувати на лінію екстреного виклику «101».