У Зарічному районному суді Сум обговорили питання надання дозволу на виїзд дитини за кордон

Сьогодні в Зарічному районному суді м. Суми відбувся просвітницький захід під назвою «Вас чекають в суді», у якому взяли участь голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова, офіцер відділу прикордонного контролю штабу Сумського прикордонного загону Андрій Румбешта, представник Служби у справах дітей Сумської міської ради Олена Тютюнник, заступник начальника Управління – начальник відділу аналітики та статистики Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області Марина Рудь, представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області, громадськість та ЗМІ.


Темою для обговорення було обрано питання про порядок виїзду неповнолітніх громадян України за кордон.

Учасники заходу з метою підвищення правової обізнаності громадян з даного питання розглянули вимоги чинного законодавства України яке регламентує порядок: вирішення спору про тимчасовий виїзд дитини за межі України в судовому порядку; затвердження висновку Служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України; отримання Довідки про наявність заборгованості по сплаті аліментів.

Офіцер відділу прикордонного контролю штабу Сумського прикордонного загону Андрій Румбешта довів до присутніх порядок здійснення пропуску дітей через державний кордон України. Також, учасники заходу надали в межах своїх повноважень відповіді на запитання, які виникли у присутніх під час проведення заходу, спільно обговорили можливі шляхи вирішення проблем, які виникають під час перетинання державного кордону України дітьми.

Сумський прикордонний загін нагадує, що з усіх питань, які стосуються перетинання державного кордону, громадяни можуть звернутися до служби «Довіра» Державної прикордонної служби України: тел. (044) 527-63-63 або безпосередньо до управління Сумського прикордонного загону: тел. (0542) 67-13-70, (0542) 62-97-09, факс (0542) 62-98-13, е-mail: sumi_zagin@dpsu.gov.ua.