Учасників  АТО звільнено від сплати земельного податку

Головне управління ДФС у Сумській області нагадує, що законодавством передбачено ряд пільг щодо сплати податків і зборів для  учасників  антитерористичної операції. 


Так зокрема, відповідно до пп. 281.1.4 п. 281.1  статті 281 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». 

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначеної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм: 
    – для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 га; 
    – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш як 0,25 га, в селищах — не більш як 0,15 га, в містах — не більш як 0,10 га; 
    – для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 га; 
    – для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га; 
    – для ведення садівництва — не більш як 0,12 га (п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу).

Отже, якщо у фізичної особи є посвідчення, яке підпадає під дію        пп. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу  України, така фізична особа звільняється від сплати земельного податку. 

Поряд з цим зазначаємо, що не оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума щорічної разової грошової допомоги, яку надають учасникам АТО   згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». 

Також, не оподатковується податком на доходи  фізичних осіб доходи учасників бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги.