Участь у вигаданій шахраями «акції» вартували сумській пенсіонерці втрати 27 тисяч гривень

Кілька зловмисників, запросивши літню жінку «до участі в акції по розіграшу побутової техніки від відомої мережі супермаркетів», обманом змусили віддати їм всі свої заощадження.


Жертвою шахраїв цього разу стала 75-річна сумчанка. Пенсіонерка якраз понесла своє взуття в ремонт до майстерні, як на вулиці Герасима Кондратьєва до неї підійшла дівчина у червоній куртці та повідомила, що вона є представницею відомої мережі супермаркетів, що торгують побутовою електротехнікою, та запропонувала взяти участь у акції. 

Незабаром до розмови приєдналися спільники зловмисниці, і разом почали агітувати пенсіонерку, до участі в розіграші.
Шахраї повідомили жінці що вона майже задарма може отримати від фірми вартісний приз, на зразок телевізора, мікрохвильової печі чи пральної машини, а для цього їй просто треба підтвердити свою платоспроможність, пред’явивши гроші. Та ще й пообіцяли різні приємні бонуси. Жінка повірила красивим слова, потім разом з шахраями сіла до їх машини, і поїхала до себе додому. В квартирі, дістала зі схованки гроші, та передала їх «представниці» магазину. А та перерахувавши гроші у присутності власниці поклала їх в конверт, опечатала його, відразу ж непомітно підмінила на аналогічний, але не з грошима, а з нарізаним папером, і повернула назад до рук жертви. 

Потім, сказавши адресу магазину, куди нібито варто прийти для участі в акції, швидко покинула чужу квартиру, прихопивши з собою 27 000 гривень необачної пенсіонерки. Коли ж старенька прийшла до тями, зловмисників уже й слід прохолов.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочала слідство. На жаль, аферисти поки що не впіймані, і можуть десь і далі проводити «акції».

Тому звертаємо увагу сумчан на це, просимо бути уважними та обережними і пам’ятати, що безкоштовним сир буває лише в мишоловці. У разі, якщо ви раптом побачите людей які настирливо чіпляються до громадян на вулицях чи біля магазинів населених пунктів Сумської області пропонуючи участь у якихось розіграшах та акціях, просимо негайно повідомити поліцію, попереджає відділ комунікації поліції Сумської області.