Україна третій рік поспіль залишається найнещасливішою країною Європи

У доповіді ООН «Індекс щастя 2019» (World Happiness Index) Україна посіла 133-тє місце з 156 досліджених країн і 3-й рік поспіль залишається найнещасливішою країною Європи. Нашими сусідами по рейтингу є Чад, Ефіопія, Свазіленд, Уганда.


Перші топ-3 місця в рейтингу-2019 займають скандинавські країни: Фінляндія, Данія, Норвегія.

За оцінками ООН, Україна увійшла в топ -15 країн з негативною динамікою рівня щастя за останні 10 років. При чому падіння рівня щастя відбулося після 2014 року. Україна третій рік поспіль займає позиції, які є не тільки найгіршими Європі, але і на пострадянському просторі.

Співголова Національної платформи «Жінки за мир» і член команди Опозиційної платформи – За життя Тамара Іщенко говорить, що такі низькі позиції в рейтингу не викликають здивування, оскільки за останні 5 років українці стрімко збідніли, і левова частина їх доходів йде в основному на їжу і комуналку. Тож чому радіти.

«У першій половині 2018 року майже 50% населення знаходилося за межею абсолютної бідності, маючи витрати нижчі за фактичний прожитковий мінімум. Реальні доходи соціально вразливих категорій громадян, перш за все, пенсіонерів, знецінилися через інфляцію. Темпи зростання тарифів ЖКГ значно перевищують темпи зростання доходів населення, при цьому реальні зарплати залишаються набагато нижче рівня 2013 року. Знизилася доступність і якість базових соціальних послуг – медицини та освіти. І що найголовніше, чи може бути людина щасливою, коли в країні йде війна?», – задається питанням Тамара Іщенко.

Тим не менш опозиціонерка налаштована оптимістично і говорить, що українці все одно будуть щасливими. Але для цього треба не вірити обіцянкам політиків, які неодноразово дурили народ і довели його до зубожіння, а зробити висновки і свідомо обрати президента країни. Саме такого, який дбатиме про державу і її процвітання.