Українець, що планував перемістити через кордон наркотики, намагався відкупитися за тисячу доларів

Українець, який слідував в Росію з наркотичною речовиною, пропонував прикордонникам хабар в розмірі 1000 доларів США.


Учора в пункті пропуску «Юнаківка» прикордонники Сумського прикордонного загону затримали громадянина України з наркотичною речовиною.

Близько 22:00 до пункту пропуску на вихід з України в пішому порядку прибув громадянин України, який слідував до м. Курськ Російської Федерації, повідомляє прес-служба загону. Під час проходження прикордонного контролю на запитання охоронця рубежу щодо речей, які він переміщує через кордон, особа почала помітно нервувати, вийняла з сумки куртку, одягла її та намагалась втекти від прикордонного наряду.

Прикордонники заблокували ймовірний напрямок руху втікача та невдовзі затримали його. Під час затримання чоловік вийняв з куртки пакунок та викинув його за межі внутрішньої огорожі пункту пропуску. В ході проведення опитування чоловік зізнався правоохоронцям, що в пакунку, який йому належить, знаходилась речовина рослинного походження – канабіс, загальною вагою біля 400 грамів.

В подальшому, з метою «залагодження питання», чоловік запропонував прикордонникам неправомірну винагороду в розмірі 1000 доларів США. Охоронці кордону відповіли відмовою.

Наразі 36-річного чоловіка разом з наркотичною речовиною передано співробітникам поліції. До компетентних правоохоронних органів направлені повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів), ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) та ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.