Українських пенсіонерів поставили на коліна, а за три тижні до виборів облагодіяли, – вважає Олександр Стрельченко

Додаткові пенсійні виплати – по 1205 гривень у березні та квітні отримають майже 1,9 мільйона пенсіонерів. Ці кошти виплатять тим людям, які після індексації отримають пенсію нижчу за мінімальну. За словами міністра соцполітики це – спеціальна доплата. Опозиціонери називають подачкою напередодні виборів.


Депутат Сумської обласної ради Олександр Стрельченко каже: «Всі ці роки нинішня влада фактично обкрадала пенсіонерів, а тепер, напередодні виборів, вирішила з барського плеча дати подачку у вигляді тисячі грн. На кшталт: проголосуйте за нас, ми ж хороші, а ми і далі будемо вас обкрадати! Насправді індексація пенсій повинна проводитися щороку на розмір офіційної інфляції, а не замінюватися одноразовими виплатами».

З 2014 року середня пенсія збільшилася на 73%. Натомість ціни злетіли більш ніж в 2,5 рази. Нині, за статистикою, більше 40% пенсіонерів знаходяться за межею абсолютної бідності, заборгованість по зарплаті зросла вчетверо, і така катастрофічна ситуація спостерігається в усіх областях.

«Сьогодні українські пенсіонери – найбідніші в Європі, – зазначає Олександр Стрельченко. – Люди, які будували країну, піднімали виробництво, сільське господарство – залишилися нікому не потрібні. Їх зробили беззахисними і приниженими, поставили на коліна своєю «ефективною» соціальною політикою, а за три тижні до виборів облагодіяли».

Утім, навіть облагодіяли не всіх. Не отримають доплат та перерахунку пенсій військові пенсіонери, держслужбовці та ті, хто отримує соціальні пенсії.

Опозиційний політик акцентує увагу на тому, що уряд вирішивши ввести поетапне підвищення пенсій військовим пенсіонерам, таким чином «зекономив» на кожному більше двох тисяч гривень на місяць. Іншими словами, «економія» в 2018-2019 роках на 540 тисячах військових пенсіонерів складе близько 12-13 млрд гривень.

«Ця влада рік за роком обдирає людей до нитки. Якщо така тенденція збережеться, вкрай будуть рости тарифи, а доходи простих людей не встигати за темпами інфляції – то ще п’ять років подібного знущання люди просто не витримають», – резюмував Олександр Стрельченко.