Усі місцеві бюджети мають долучитися до збору коштів на придбання медичного обладнання для обласного онкодиспансеру

На цьому наголосив під час апаратної наради т. в. о голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО.


Обласний онкологічний диспансер − єдиний медичний заклад у Сумській області з надання спеціалізованої онкологічної допомоги населенню. Проте наявне медичне обладнання застаріле та потребує оновлення.

Як повідомила т. в. о. директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Алла ЛИТВЯК, на ремонт гаматерапевтичних апаратів з повною заміною джерел іонізуючого випромінювання необхідно 12,5  мільйона гривень. Станом на 20 липня 2017 року місцевими бюджетами передбачено 7,4 мільйона гривень, а перераховано до обласного бюджету − 6 мільйонів гривень.

Поряд з тим посадовець звернула увагу на ситуацію із виділенням коштів для онкодиспансеру в деяких містах обласного підпорядкування. Так у м. Суми з передбачених дорученням 3,038 мільйона гривень на розгляд чергової сесії планують винести лише половину суми – 1,5 мільйона гривень; у бюджеті м. Конотоп передбачено 1,1 мільйона гривень, але наразі гроші не виділено через те, що у зазначений термін не проведено засідання сесії; у м. Охтирка питання щодо виділення коштів планується розглянути лише за результатами виконання бюджету за ІІІ квартал 2017 року.

Олександр Марченко рекомендував керівникам міст та районів області, які ще не передбачили кошти, або передбачили не в повному обсязі, у найкоротший термін підтримати ініціативу обласної влади щодо фінансової підтримки спеціалізованого медичного закладу.

 «Питання не в тому, що область сама не може придбати це обладнання, а в тому, що повинні бути спільні проекти – однаково важливі для всіх міст і районів Сумщини. Минулого року ми всі разом долучалися до фінансування Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, у цьому році – це придбання обладнання для онкодиспансеру. Тому я прошу начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія БУТЕНКА розпочинати процедуру закупівлі, щоб до кінця 2017 року ми змогли цей процес завершити», – підкреслив т. в. о голови облдержадміністрації.