Успіх громади напряму залежить від кваліфікованих кадрів

На цьому керівниця Сумського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” Марина Лобова наголосила під час семінару «Управління людськими ресурсами в ОТГ», що був організований командою офісу для фахівців з кадрових питань ОТГ Сумщини.


«Реформа дає величезні переваги, але скористатися ними можна лише тоді, коли є кваліфіковані кадри. Всі ми розуміємо, що не лише на Сумщині, а й по всій країні, особливо у сільській місцевості, сьогодні кадровий голод. Саме тому є  потреба у проведенні таких семінарів, які допомагають  громадам набути необхідних знань та навичок у сфері управління людськими ресурсами», – прокоментувала Марина Лобова.

Як повідомили під час заходу представники Недригайлівської ОТГ, кадровий голод громада втамувала за рахунок створення більш конкурентних умов праці для працівників РДА: «Запропонувавши більш комфортні умови,  ми отримали фахівців, яких нам не вистачало», – розповіла Світлана Коренева, спеціаліст з кадрової роботи Недригайлівської селищної ради.

За інформацією представників Миколаївської ОТГ Сумського району, в громаді існує проблема з кадрами, але ОТГ вирішує її завдяки близькому географічному розташуванню до міста Суми – близько 30 км. Щодня, зазначають в громаді, до них на роботу їздять 7 фахівців з обласного центру.

На думку радниці з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяни Коробки, що була спікером заходу, прикладом для наслідування у питаннях кадрів є Тростянецька ОТГ, яка конкурує з містом обласного значення Суми у питанні залучення потенційних фахівців до ОТГ. «Вже зараз можна побачити сумських фахівців у м. Тростянець, і аналізуючи активність голови громади в цьому напрямку – це ще тільки початок».

«Кожна громада вирішує кадрову проблему своїм методом, дехто створює більш конкурентні умови праці, деякі залучають та навчають молоді кадри. Ще одним з варіантів – є навчання працівників ОТГ. У період децентралізації влади в країні проводяться безліч навчань з підвищення кваліфікації організованих державою та міжнародними партнерами. Програма «U-LEAD з Європою»  неодноразово організовувала навчання, обмін досвідом, навчальні тури до інших областей, і ми надалі будемо підтримувати об’єднані громади в цьому напрямку » – підкреслює Марина Лобова.

Загалом, захід передбачав набуття необхідних знань та навичок у сфері управління людськими ресурсами. Були розглянуті питання кадрової роботи в ОТГ, питання служби в органах місцевого самоврядування: прийняття, проходження, звільнення та нюанси антикорупційного законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.