В обласному клінічному онкодиспансері відкрили кабінет із сучасним мамографічним обладнанням

Сучасний мамограф отримав заклад як переможець конкурсу від Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» серед 19 державних медичних закладів обласного рівня.


Відкриваючи кабінет, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО подякував благодійникам за такий подарунок для онкодиспансеру і повідомив, що цей мамограф невдовзі доукомплектують, аби з його допомогою жінки в області могли проходити діагностику.

«На Сумщині в цьому році буде приділено багато уваги розвитку онкологічного диспансеру, покращенню надання медичної допомоги, а також створенню комфортних умов для роботи самих медичних працівників, – зазначив він. – До кінця літа ми плануємо завершити капітальну реконструкцію колишньої поліклініки обласної лікарні, де буде створена двоповерхова онкологічна поліклініка. На сьогодні вже є домовленість з народними депутатами від Сумщини про те, що ми за кошти ДФРР та обласного бюджету зробимо ремонтні роботи. А потім займемося покращенням обладнання».

За словами головного лікаря обласного онкодиспансеру Володимира КОНОНИХІНА, сучасний цифровий комп’ютерний мамограф надає можливість, у першу чергу, підвищити якість дослідження молочної залози, дозволяє проводити більш точну і детальну діагностику за рахунок можливостей постпроцесінгової обробки отриманих зображень: зміна рівня яскравості і контрастності; виділення та збільшення «зацікавленої» ділянки; акцентування на дрібних деталях і найтонших структурах, змінюючи їх візуальні якості.

Такий мамограф не потребує використання плівки і хімічних реактивів, що сприяє отриманню економічного і екологічного ефекту та підвищить пропускну здатність кабінету мамографії.