В обласну дитячу лікарню купили обладнання за 8 млн грн для немовлят, які перенесли важку асфіксію

З початку року у Сумах новонароджених немовлят, які перенесли важку асфіксію, лікують гіпотермією – методикою для зменшення потреби організму в кисні. Така терапія дозволяє зберегти клітини нервової системи і в майбутньому уникнути інвалідизації хворого. Спеціальне обладнання для такого лікування придбали за кошти обласного бюджету і вже його опробували перші маленькі пацієнти. Лікарі говорять – ефект вражаючий.


Побачити на власні очі, як працює апаратура, поспілкуватися з медиками до СОДКЛ приїхав голова обласної ради Володимир Токар.

Головний лікар закладу Ігор Змисля розповів, що згідно зі світовими даними такий апарат дає 75% результативності і одужання дитячого церебрального паралічу у дітей, які не мали жодного шансу бути здоровими. Вони стають повноцінними людьми. Це – щастя в родині, а не сумний діагноз.

«На сьогодні саме гіпотермія – єдиний з можливих методів лікування. Дитина охолоджується на 72 години, витримується в охолодженому стані, в цей час постійно працює електроенцефалограф, який фіксує мозкову активність дитини. Ми можемо бачити скриті судоми, які були в дитини, але не виявлялись зовнішньо. На той час, коли мозок охолоджений і сповільнюються всі обмінні процеси, ми маємо терапевтичне вікно для відновлення нервової тканини, пошкодженої під час асфіксії важкого та середнього ступеня», – розповів лікар.

Завідувач відділення інтенсивної терапії  новонароджених Сумської обласної дитячої лікарні Людмила Юсюк додала, що це – сучасний апарат, який дозволяє вентилювати дітей від 500 грам, з точністю до 1 мілілітра. Наразі у відділенні перебуває троє недоношених дітей вагою від 700г.

«Раніше 99% дітей, у яких не було доступу кисню до організму під час народження, тобто тяжка асфіксія, отримували діагноз ДЦП, 1% – помирали. Ця апаратура дозволяє профілактувати дитячий церебральний параліч і ураження центральної нервової системи. Гіпотермія не є простим механічним охолодженням  голови  або  тіла  до  33-34 °С, а складним комплексом заходів, які передбачають анестезію, постійний моніторинг і необхідну корекцію всіх систем життєдіяльності. Однією із найважливіших умов ефективності цього методу є початок охолодження у перші 6 годин після народження. Загальна тривалість періоду лікування – до 84 годин», – розповіла Людмила Юсюк.

«Це – своєрідний монітор функції мозку, який дозволяє впродовж декількох днів безперервно слідкувати за ним. Потім можна переглянути, як себе поводить центральна нервова система», – додає Ігор Змисля.

Він з гордістю каже, що, завдяки депутатському корпусу, лікарня змогла обрати найсучасніше обладнання. Далі провели навчання для спеціалістів. Так, з початку року вже врятовано кількох дітей. Тож подякував за підтримку й Володимиру Токарю.

Голова обласної ради відповів на це, що обласна дитяча лікарня – пріоритет у депутатського корпусу. «Якщо у нас є можливості, ми завжди допомагаємо і робимо все для того, аби у вашому закладі було якомога краще. Я, коли подивився на обладнання і підключених до нього діточок, не можу підібрати слів, щоб висловити свої враження! Діти, які раніше могли бути інвалідами, зараз абсолютно здорові і житимуть нормальним життям. На моє особисте переконання, 8 млн грн, які витрачені на обладнання, – це нічого в порівнянні з тим, що ми рятуємо дитячі життя», – наголосив спікер обласного парламенту.

Він подякував персоналу лікарні за те, що роблять таку важливу роботу і пообіцяв підтримку обласного депутатського корпусу і в подальшому.

Варто наголосити, що більшість немовлят, які потребують лікувальної гіпотермії, з’являються на світ в акушерських стаціонарах, де відсутні потужні відділення інтенсивної терапії, й, відповідно, можливості для використання такого методу лікування, як гіпотермія. Проте, такі діти в найкоротший період можуть бути доправлені до Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

Джерело: sorada.gov.ua