В одну річку двічі? На Сумщині буде перейменоване село

На офіційному сайті Верховної Ради України опубліковано кілька проектів постанов, згідно з якими планується змінити назву населеним пунктам. Серед них – село у Липоводолинському районі.


Так, планується перейменувати селище Суха Грунь Липоводолинського району Сумської області на селище Калинівське.

За інформацією Калинівської сільської ради, перейменування селища Суха Грунь ініційовано його жителями в зв'язку з неприйняттям чинної назви, яка була присвоєна населеному пункту Калинівське (колишня назва селища Суха Грунь) відповідно до Постанови Верховної Ради України від 19 травня 2016 № 1377-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів і районів» на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки». На думку місцевих жителів, чинна назва має негативну конотацію і є суперечливою з точки зору історичної достовірності.

Інститут української мови НАН України вважає за доцільне перейменування селища Суха Грунь. Інститут зазначає, що річка Суха Грунь, від назви якої походить діюча назва населеного пункту, не протікає по його території, а тому обґрунтованих підстав для збереження існуючої назви селища немає.