У Сумах навчалися актуальному мистецтву

Триденний інтенсив з культурного менеджменту завершився у Сумах візитами в галерею BureauArt та театру «Ми є», акторами якого є люди з інвалідністю.


Протягом трьох днів сумчан та гостей міста навчали засновники «Театру Нянькіни» Володимр і Тетяна Нянькіни, письменниця Катерина Бабкіна, режисерка Євгенія Відіщева, драматургиня Оксана Маслова, режисер зі Словенії Марко Цех.

Проект відбувається у п’яти містах України, головною темою в Сумах обрали «Інклюзію в мистецтві». 20 учасників навчальної програми отримали не лише теоретичні знання щодо включення людей з різними потребами до мистецьких творів, а й на практиці застосовували свої знання.

Володимир та Тетяна Нянькіни поділилися власним досвідом роботи з дітьми з інтернатів, розповіли про складнощі та мотивацію роботи з особливими дітьми.

Про можливості залучення ресурсів учасникам розповіла Євгенія Відіщева, наголосивши на зростанні популярності краудфандингу – збору коштів з небайдужих людей, готових підтримувати соціальні ініціативи.

Катерина Бабкіна розповіла про свій досвід співпраці з видавництвами, які виявилися неготовими до висвітлення чутливих тем. Також в рамках воркшопу учасники разом з тренеркою симулювали організацію виставки, яку треба було підготувати до участі в ній людей з інвалідністю.

Навчальні інтенсиви заплановані також у Маріуполі, Ужгороді та Херсоні. Фінальна подія відбудеться в місті Київ. Проект відбувається за підтримки Українського культурного фонду.