В Україні стартував підготовчий етап до проведення Всеукраїнського перепису населення

Він відбудеться у листопаді–грудні 2020 року. Про це повідомляє Головне управління статистики у Сумській області.


За практикою ООН переписи населення слід проводити раз на 10 років. Єдиний перепис в незалежній Україні проводився у 2001 році, тобто минуло 18 років.

Перепис населення – це загальнодержавний захід, проведення якого, в межах своїх повноважень, забезпечують Державна служба статистики України та її територіальні органи, органи виконавчої влади і місцевого самоврядування, а також Національна поліція України.

Під час проведення другого Всеукраїнського перепису населення планується застосування наступних методів проведення опитування населення:
 безпосередній обхід домогосподарств (опитування буде проводитись з використанням комп’ютерних планшетів і триватиме до 1 години);
 на переписній дільниці (респонденти можуть прийти на дільницю та надати відповідну інформацію);
 самостійно через Інтернет, використовуючи електронний цифровий підпис.

Результати перепису населення дадуть відповідь на питання: «Скільки нас і які ми?». Ця інформація стане надійною базою для прогнозування й управління соціально-економічним розвитком України, включаючи планування та реалізацію бюджетного процесу, здійснення виваженої соціально-демографічної політики тощо.

У поточному році буде проведена перевірка адресного господарства, актуалізація квартальних списків будинків та картографічного матеріалу. Також для апробації технології проведення перепису населення у грудні 2019 року буде проведено пробний перепис в Оболонському районі м.Києва та Бородянському районі Київської області.