«В Україні знищили медицину, тепер взялися за освіту», – Олександр Стрельченко

Таку думку висловив депутат Сумської обласної ради голова обласної організації ОП-ЗЖ Олександр Стрельченко, коментуючи ситуацію із захворюванням на COVID-19 та становище у сфері освіти.


В Україні і на Сумщині зокрема майже щодня фіксуються антирекорди із захворювання на коронавірус. Але відповідати за це ніхто не хоче.

«Влітку влада перейшла до суто декларативної роботи щодо COVID-19 – брифінги та статистичні дані. Лікарів та лікарні залишили із хворобою і хворими сам на сам – з голими руками та босими ногами. Як результат: Суми вже в «червоній зоні». Лікарні переповнені, а медики працюють виключно на ентузіазмі і з останніх сил», – наголосив депутат.

Він нагадав, що влада, розповідаючи про критичну ситуацію і загрозу захворюваності восени, феєрично спрямовувала кошти спеціального бюджетного фонду COVID-19 на ремонт доріг. «Дороги потрібні, але не за рахунок медицини, яку і без того зруйнувала недореформа!», – переконаний Стрельченко.

Утім, на думку обласного обранця, не краща ситуація й у школах.

«Жодної копійки на їхню підготовку роботи у новому навчальному році та у нових умовах, пов’язаних з пандемією, зі спецфонду не виділено. Знову все лягає на плечі батьків, вчителів та благодійників. Більш того, із закладів освіти знімається фінансування. Складається враження, що дії влади, які вже довели до знищення медицину, тепер спрямовуються на фактичне погіршення ситуації в освіті», – зазначив політик.

Школярі знову сидять вдома і навчаються дистанційно. Діти втрачають час і шанс на те, щоб отримати якісні знання.

«Те, що відбувається в освіті – зміна програм, об’єднання точних наук, зменшення домашніх завдань скасування всіх підвищень і доплат учителям – це не інакше, як деградація галузі, – переконаний Олександр Стрельченко. – Знищуючи освіту, ми знищуємо майбутнє України. Треба думати, як розбудовувати науку, інакше у доросле життя вийдуть не освічені громадяни, а ті, хто вмітиме тільки рахувати до ста і читати».

Тому, обіцяє обласний парламентар, у рамках стратегії Сумської області «Сумщина-2025», яку розробили опозиціонери на чолі з екс-губернатором Юрієм Чмирем, на місцевому рівні значна увага приділятиметься сферам медицини і освіти, бо вони – є пріоритетними у всьому світі.