В універмазі “Київ” описано 284 порушення!

На виконання протокольного рішення за результатами засідання Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 № 11 та наказу ГСЧС № 202 від 29.03.2018 р Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Сумській області були розпочаті перевірки стану техногенної та пожежної безпеки об'єктів з масовим перебуванням людей.


Станом на 11 квітня 2018 р проведені позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки в 35 установах – у 24 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах; 1 закладі охорони здоров'я зі стаціонарним лікуванням; 10 торгових підприємствах (торгові центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних і дозвіллєвих закладах.

Всього в Сумській області перевіркам підлягають 969 об'єктів. Однак, судячи з перших результатів, можна сміливо говорити, що з пожежною безпекою все не так вже й добре. У більшості випадків виявлені порушення не ліквідовувалися протягом попередніх років. У деяких випадках перевірка довела, що якби пожежа сталася прямо зараз, то наслідки могли б бути вкрай трагічними. З огляду на сумний досвід у Кемерово, редакція сайту 0542.ua направила офіційний запит в управління ГСЧС в Сумській області з проханням надати акти перевірки ТРЦ м.Суми.

За цей час надзвичайники в м. Суми перевірили ТРЦ «Мануфактура», ТРЦ «Лавина», «Універмаг« Київ », ТЦ« Євробазар». За останнім результатів перевірки ще немає.

Що стосується перших трьох, то по ним вже складені остаточні звіти. Ознайомившись з копіями актів, нам вдалося з'ясувати, що порушення є у всіх трьох ТРЦ, однак Універмаг «Київ» значно переплюнув всіх конкурентів.

В акті, складеному за результатами позапланової перевірки щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки ТРЦ «Мануфактура» описано 33 порушення, в ТРЦ «Лавина» таких зауважень зібралося 46, а в «універмазі «Київ» аж 284 (!)

Серед основних порушень в «універмазі «Київ» це відсутність документа, який би визначав протипожежний режим, порядок евакуації людей. Тут не вивішено інструкції про заходи пожежної безпеки, працівники ТРЦ не проходять інструктажі з питань пожежної безпеки, в деяких спорудах немає відповідальних за пожежну безпеку, керівником ТРЦ не затверджена інструкція, що визначає дії персоналу щодо безпечної та невідкладної евакуації людей. Працівникам охорони не надано інструкції, в якій повинні бути прописані їхні обов'язки в разі виникнення пожежі. Крім цього посадові особи навіть не пройшли навчання на перевірку знань з питань пожежної безпеки. Також в універмазі не ведеться журнал обліку вогнегасників. Споруда не облаштована системами примусового відводу диму і продуктів горіння, шляхи евакуації на 2-5 поверхах, які використовуються для евакуації, не облаштовані евакуаційним освітленням, на 2-4 поверхах не працює система протипожежного захисту, складські приміщення захаращені легкозаймистим сміттям, на деяких шляхах евакуації не встановлені покажчики з оповіщенням «Вихід».

Також у будівлі не проводяться дослідження значень електричного опору ізоляції. Ні керівником підприємства, ні уповноваженими особами не розроблені положення та інструкції щодо змісту систем протипожежного захисту, не проводяться гідравлічні випробування трубопроводів і установок пожежогасіння. У деяких місцях димова сигналізація знаходиться в неробочому стані. Будівля не забезпечено проїздами з двох сторін. З огляду на різні прибудови до будівлі, немає вільного доступу пожежним машинам. Будівля ТРЦ внаслідок виконання надбудов виконана з поверховістю більше 6 поверхів. На 6 поверсі розміщено ряд розважальних приміщень, при тому, що згідно з вимогами нормативно-правових документів, на 6 поверсі можуть бути розміщені виключно складські приміщення. Кордон вогнетривких стін, що відокремлюють сходинки від поверхів менше нормативної.

Рятувальниками також були виявлені проводи з пошкодженою ізоляцією. Ліфти не розраховані на роботу в режимі «пожежна небезпека». На деяких шляхах евакуації є перепони. У певних випадках ширина коридорів і дверних прорізів менше необхідної. Пожежні щити не укомплектовані в повній мірі. У багатьох приміщеннях шляхи евакуації захаращені сторонніми предметами, а деякі двері закриті на замок. Втім, це ще не повний перелік виявлених проблем. Більш детально з актом перевірки можна ознайомитися нижче.

З огляду на вищевикладені порушення, управління ГСЧС в Сумській області подало позов до суду з вимогою частково призупинити роботу підприємства, а саме: зупинити експлуатацію 2,3,4 поверхів, а також повністю зупинити роботи по будівництву і реконструкції торгового центру по влаштуванню критих і відкритих терас, навіс і прибудов II черги.

Більш детально з актом перевірки можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: 0542.ua