Вадим Лисий про обласну команду ВО “Батьківщина”, її цілі і призначення

Вадим Лисий, голова депутатської фракції в Сумській обласній раді, очільник обласного партійного осередку ВО «Батьківщина» в інтерв’ю про результати місцевих виборів, роботу депутатського корпусу восьмого скликання, обласний бюджет та можливі дострокові парламентські вибори.


– Наприкінці жовтня завершилися місцеві вибори. Що можете сказати про результати?

– Почну з того, на чому неодноразово наголошував. Місцеві вибори-2020 були складними для всіх, як для самих кандидатів, так і для виборців.

Зміна Виборчого законодавства, напередодні місцевих виборів, призвела до того, що люди плуталися в бюлетенях та у правильності їх заповнення. Як результат, понад 10% бюлетенів в області зіпсовані і вважаються недійсними. Відобразилося це й на мізерній явці людей на виборчих дільницях – 35,5%.

За результатами місцевих виборів партія «Батьківщини» посіла друге місце за кількістю депутатів у радах всіх рівнів. Майже в кожній громаді області ми маємо своїх представників. Всього по області ми отримали 247 мандатів, троє обрано міськими головами. У Сумській обласній раді наша команда представлена десятьма людьми – це компетентні управлінці та політики. Кожен задіяний в постійних комісіях.

Про що свідчать ці результати? Своїм вибором люди продемонстрували, що альтернативою чинній владі бачать саме «Батьківщину».

 – Ви висували свою кандидатуру на пост голови Сумської обласної ради. Що підштовхнуло вас: власні амбіції, чи все ж бажання щось змінити? І чи очікували, що більшість депутатів підтримає опонента Віктора Федорченка?

– Звичайно, кожен політик має свої амбіції. Але керуватися виключно ними не можна. Ця посада не лише про можливості, це більше про зобов’язання перед жителями області, перед депутатським корпусом, в тому числі. Об’їздив ледь не всю область, спілкувався з людьми, і знаю специфіку кожної громади – а вона повірте різна. До прикладу, якщо Шосткинщина з відремонтованими дорогами, то до Ромнів дорога жахлива.

Я бачу нереалізований потенціал Сумщини. Маю сили, маю знання та досвід. Повністю готовий був очолити обласну раду, реалізувати всі ініціативи нашої команди і виконати всі покладені обов’язки перед виборцями. Але стати головою – не було ціллю. Я отримав депутатський мандат, а отже повинен продовжувати працювати на благо жителів області.

– Після призначення нового голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка ваша фракція, фракція «Європейської Солідарності» та «За Майбутнє» покинули сесійну залу. Чому?

– Фракція «Батьківщини» відмовилася брати участь у голосуванні за заступника голови. Ми відкрито і категорично виступаємо проти призначення на керівні посади представників проросійських політичних сил. На посаду першого заступника новообраним головою була висунута єдина кандидатура Олександра Стрельченка від партії «ОПЗЖ». Партії з відверто проросійською позицією. Для прикордонної області, яка має найбільший за протяжністю кордон з країною-агресором – це неприпустимо.

До того ж, до порядку денного перших сесій виносилися виключно кадрові питання та призначення премій новообраним посадовцям. Замість того, аби вирішувати першочергові проблеми області.

На жаль, обласна влада обрала проросійський шлях розвитку, замість державних інтересів і об’єднання області.

– Тобто «Батьківщина» в опозиції до чинної влади області?

– Ми в коаліції з жителями нашої області. Тобто робота нашої фракції націлена виключно на покращення умов життя на Сумщині. Це не просто слова. Якщо проаналізувати всі пленарні засідання Сумської обласної ради, саме депутати фракції «Батьківщини» порушували питання, які дійсно турбують жителів області, замість того, аби просто «ділити портфелі».

Залишати область без прийнятого бюджету не можна, тож ми проголосували за нього, за умови, що він буд доопрацьований. Зокрема, як член бюджетної комісії буду наполягати на справедливому перерозподілі видатків. В першу чергу, цього потребує галузь охорони здоров’я, на яку передбачено майже вдвічі менше коштів, аніж в минулому році. Ми не маємо права залишити медицину з таким фінансуванням. Люди не перестали хворіти, не забуваймо про коронавірус. Це все здоров’я та життя людей. Людей, які довірили нам представляти їхні інтереси в радах.

– Наразі активно обговорюється тема можливих дострокових парламентських виборів. Чи будете балотуватися в Верховну Раду?

– Більшість партій, на жаль, працюють за принципом «від виборів до виборів». Наша команда має іншу ціль і призначення. Ми маємо громадські приймальні у всіх громадах, куди кожен може прийти і отримати допомогу. Ми відкриті до людей, готові допомагати у межах наших поноважень.

Як депутат Сумської обласної ради, голова фракції, отримав від виборців завдання представляти і захищати їхні інтереси. Тож віддаю перевагу не жити в очікуваннях виборів, а працювати і виконувати покладені на мене обов’язки.

– Після новорічно-різдвяних свят імовірно введуть локдаун. Чи плануєте знову відкривати Штаб допомоги?

Коли був вперше введений жорсткий карантин, у березні, ми об’єднали зусилля з партійцями «Батьківщини» та небайдужими людьми, які мали можливість допомогти, та відкрили Штаб допомоги людям Сумщини. Розвозили набори з продуктами першої необхідності. Намагалися допомогти усім, хто звертався на нашу гарячу лінію і дійсно потребував допомоги, а це понад 5 тисяч людей по всій області.

Планується, що повний локдаун будуть вводити з 8 до 24 січня. Звичайно, ми не залишимося осторонь і відкриємо Штаб допомоги людям. Тож, запрошую до співпраці усіх небайдужих. Адже тільки разом ми зможемо подолати всі труднощі!