Вакцинація від грипу не обкладається податком, якщо її оплачує працедавець

В період захворювання жителів області грипом – хвилі, яка накрила Сумщину, надходить маса запитань і до фіскальних органів, що стосується профілактики хвороби.


Роботодавців турбує, чи потрібно утримувати податки із особи, якій зроблено щеплення за рахунок фірми.

ГУ ДФС у Сумській області повідомляє, що з доходу працівника у вигляді оплаченої вакцинації податок на доходи не утримується, оскільки спрацьовує звільнення, що міститься в пп. 165.1.19 ПКУ . У ньому, зокрема, говориться: до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не входять кошти чи вартість майна (послуг), що надаються як допомога на медобслуговування платника податку за кошт його роботодавця за наявності підтвердних документів, окрім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медстрахування.

До такої допомоги належать і витрати роботодавця на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань у період загрози епідемії. Через те що немає податку на доходи, не буде й утримання військового збору.

На вартість щеплення нараховувати ЄСВ також не потрібно, адже такі витрати роботодавця не належать до фонду оплати праці.