Вибори в ОТГ на Сумщині 23 грудня не відбудуться через воєнний стан

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вибори в об’єднаних територіальних громадах в десяти областях, де введено воєнний стан, не зможуть відбутися у попередньо встановлені терміни. Про це він заявив сьогодні, 5 грудня, на Форумі місцевого самоврядування.


«Коли стояло питання про введення воєнного стану, в нас відбулася дискусія з приводу того, як проводити вибори в тих десяти областях, де введений воєнний стан. Ми усі спільно маємо одну позицію, що було би правильним, якби вибори пройшли  незалежно від введення воєнного стану. Але хотів би повідомити і учасникам Форуму, і шановному пану Президенту: ми провели консультації з Центральною виборчою комісією, з комітетом Верховної Ради України, юридичним відділом ВР і дійшли до спільного розуміння, що, на жаль, на сьогодні, це неможливо вже зробити, бо процес проведення виборів вже був перерваний і, фактично, він вже не може повернутися в ту саму точку. Він має починатися спочатку», – повідомив спікер.

Парубій наголосив, що в найближчий період буде розпочатий процес підготовки нових виборів громад.

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія призначила перші місцеві вибори в 125 об’єднаних територіальних громадах на 23 грудня. До складу цих ОТГ увійшли 4 ОТГ у Сумській області – Путивльська міська, Білопілдьська міська, Річківська сільська та Синівська сільська.