Відпустка у платника єдиного податку

Незабаром прийде довгоочікуване літо, коли можна насолодитися сонцем і морем. І все частіше у підприємців виникає питання: чи можуть вони офіційно піти у відпустку, і  якщо – да, то на який термін?


В Державній податковій інспекції у м.Сумах повідомляють, що відповідно до норм Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік, на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності (п. 295.5 ПКУ).

Таке звільнення від сплати єдиного податку платники можуть отримати за умови подання заяви до органу фіскальної служби за місцем реєстрації, де вказано обраний період щорічної відпустки. Заява підприємця подається  в довільній формі.

В інспекції нагадують, що платники єдиного податку 1 та 2 груп сплачують податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця – (п.295.1 ПКУ). Нарахування авансових внесків для таких платників єдиного податку здійснюється податковими  органами на підставі поданої ними заяви, зокрема щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви стосовно періоду щорічної відпустки (п.295.2 ПКУ).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *