Вісімдесят підлітків зі шкіл обласного центру навчалися в СумДУ майстерності спілкування

На базі Конгрес-центру Сумського державного університету відбулася підліткова Майстерня спілкування. Проект реалізовано за ініціативи ГО "Рада молодих вчених" та Сумського державного університету в межах функціонування освітньої ініціативи Studyspace.


Захід було реалізовано в межах конкурсу проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю, для реалізації яких надається фінансова підтримка Сумської міської ради. Автори ідеї: д.е.н., професор, директор навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім. О. Балацького Тетяна Васильєва та викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування – к.е.н., доценти Яна Кривич та Анна Буряк.

В цілому заняття в Майстерні відвідали близько 80 підлітків з понад з 10 шкіл міста, які залишили позитивні відгуки про організований захід. Його мета – це розвиток та вдосконалення у підлітків комунікативних навичок, зокрема, ораторських здібностей, вміння управляти емоціями, вести переговори та дискусію, а також аргументовано відстоювати свою думку, набуття навичок командної взаємодії.

Формат Майстерні передбачав серію тренінгових занять та симуляційних ігор, спрямованих на удосконалення навичок публічного виступу, роботи в команді, мистецтва аргументації та відстоювання власної позиції, а також управління емоціями. Справжньою родзинкою майстерні стали уроки акторської майстерності від актриси Сумського обласного театру для дітей та юнацтва Софії Сітало.

Після проходження 3-денного інтенсиву з розвитку навичок спілкування школярі міста мали змогу продемонструвати набуті навички та поборотися в дебатному турнірі на тему "Освітні можливості школярів". Дискутували про хоум-скулінг (homeschooling), електронні підручники, вільний вибір предметів, тощо.