Влада районів Сумщини повинна зебезпечити пільгове перевезення учасників АТО

На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час засідання Координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Сумській області.


До Координаційної ради звернулася громадська організація «Спілка ветеранів АТО Сумської області» щодо відмови захиснику України у безкоштовному проїзді у приміському транспорті внутрішньообласного сполучення.

За словами генерального директора ТОВ «Сумське обласне підприємство автомобільного транспорту» Миколи ТЕРТИШНОГО, учасник АТО звернувся за пільговим квитком на безкоштовний проїзд на приміський автобус Глухів-Первомайськ до Есмані. А влада Глухівського району таку пільгу не передбачила. Згідно з відповідною районною програмою, кожному пільговику району надали по 200 гривень на проїзд. Про це йому повідомили у Глухівській райдержадміністрації. Крім того, в районі не укладено договори з перевізниками на пільговий проїзд. Тому учаснику АТО і було відмовлено в безкоштовному перевезенні.

«В області має бути одна політика щодо забезпечення пільгового проїзду, – наголосила заступник директора обласного Департаменту соцзахисту населення Людмила МУСІЯКА. – Законом України «Про статус ветерана війни і гарантії соціального захисту» передбачений безкоштовний проїзд учасникам АТО на всіх видах транспорту за всіма маршрутами. Тому я вважаю, що відмова конкретному громадянину України, якщо він показав посвідчення учасника бойових дій, є абсолютно безпідставною».

Начальник відділу інфраструктури облдержадміністрації Володимир ДУДЧЕНКО зазначив, що такі питання – одиничні, адже перевізники знають, що не залежно ні від чого учасники АТО перевозяться безкоштовно. Крім того, за його словами, в Глухівській райдержадміністрації відреагували на звернення  обласного управління і на сьогодні змінюють районну програму. Тож це питання буде вирішено найближчим часом.

«Закон є закон. І його мають виконувати всі. А законом передбачено, що учасники АТО мають право на безкоштовний проїзд. Тож перевізник, перш за все, повинен надати послугу учаснику АТО, а потім уже турбуватися про компенсацію, – зазначив Микола КЛОЧКО. – Водночас я звертаюся до голів райдержадміністрацій з проханням забезпечити внесення на розгляд сесій районних рад відповідних місцевих програм компенсації пільгового перевезення учасників АТО на приміському транспорті».