Власники великогабаритного транспорту готові чергувати на дорогах області, щоб запобігти їх руйнуванню

Про це вони повідомили на нараді в ОДА.


Власники та водії великогабаритного транспорту, жителі Сумщини розповіли, що сьогодні вони не мають роботи, тому що намагаються не перевантажувати автомобілі, щоб зберегти дороги Сумщини і не перевищувати допустимі норми перевезень вантажів. Натомість великі агрохолдинги, щоб перевозити свій врожай, наймають машини з інших областей і завантажують їх понаднормово всупереч законодавству.

Ці вантажі безперешкодно їздять дорогами нашої області, оскільки на Сумщині недостатньо майданчиків для здійснення вагового контролю. Та й управління Укртрансбезпеки в Сумській області не забезпечено необхідною кількістю техніки та інспекторів для належного контролю.

«Автомобілі з перегрузом їдуть або вночі, або в об’їзд, трапляються і випадки, коли вдається «домовитися» про безперешкодний переїзд по області, – розповідають водії. – Як наслідок, дороги все одно руйнують інші перевізники, а ми не маємо роботи. Наші колеги із Сум поїхали працювати за кордон. З цим щось треба робити, адже від цього страждає й область, й люди. Ми не отримуємо дохід, і область – надходжень до бюджету».

Ірина Купрейчик та начальник обласного управління інфраструктури Володимир Дудченко вислухали пропозиції водіїв та власників великогабаритних вантажівок, серед яких прохання навести законність у сфері контролю та дотримання норм вантажних перевезень, встановити стаціонарні сертифіковані ваги для цілодобового габаритно-вагового контролю, забезпечити відеофіксацію їхньої роботи і можливих фактів перешкоджання зважуванню, прийняти закон про тристоронню відповідальність за порушення норм (з боку вантажовідправника, перевізника та одержувача).

Під час зустрічі начальник управління Укртрансбезпеки у Сумській області Ігор Шевель розповів, що, на жаль, в управлінні сьогодні катастрофічно не вистачає ні людей, ні техніки.

«На всю область працює 10 інспекторів, по 2 працівника на один майданчик. Цього недостатньо. Ми не маємо можливості працювати цілодобово. Тож це справді проблема, – розповів він. – А якщо ви говорите про хабарі або пропозиції «вирішити питання» від якогось інспектора, будь ласка, здійснюйте відеофіксацію, подавайте конкретні факти. Ми розбиратимемося з такими людьми».

Підприємці та водії, у свою чергу, запропонували Ігорю Шевелю долучати їх до чергування разом із інспекторами і разом боротися проти тих, хто нищить дороги Сумщини.

За результатами зустрічі Ірина Купрейчик повідомила водіями та власниками вантажного транспорту, що їхні вимоги буде передано в Кабмін та Державну службу України з безпеки на транспорті.