Встановлено особу, яка викрала Сергія Демеху та пошкодила його автомобіль

Прокуратура Сумської області здійснює процесуальне керівництво у об’єднаному кримінальному провадженні за фактами вимагання грошових коштів та незаконного позбавлення волі у 2014 році громадського активіста з м. Конотоп, а нині депутата обласної ради Сергія Демехи, вчинення стосовно нього хуліганських дій у 2016 році та пошкодження належного йому автомобіля у 2017 році.


Після того, як 18 січня поточного року прокуратурою Сумської області досудове розслідування було доручено СУ ГУНП у Сумській області, проведеними оперативно-розшуковими заходами вдалось встановити причетність жителя Одещини до вчинення одного з розслідуваних злочинів.

Мова йде про події серпня 2014 року, тоді громадського активіста викрали невідомі, на належному йому автомобілі вивезли за місто, де його катували і відпустили лише тоді, коли їм заплатили викуп.

На даний час зібрано достатньо доказів того, що саме громадянин Т. спільно з невстановленими особами домовились із активістом про зустріч, під час якої, погрожуючи йому предметом, візуально схожим на пістолет, нанесли удар в обличчя, силоміць заштовхали у власний автомобіль та вимагали викуп за його звільнення.

Прокуратурою затверджено повідомлення про підозру Т. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.146 (викрадення людини), ч. 2 ст. 187 (розбій), ч.3 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України. Оскільки підозрюваний переховується від слідства, зазначений процесуальний документ, як того вимагає закон, вручено дорослому члену сім'ї підозрюваного у м. Одеса. Наразі Т. оголошено в розшук.

Досудове розслідування триває, його хід перебуває на контролі керівництва прокуратури області.