В’ячеслав Бершов: «Без розвитку економіки трудову міграцію не зупинити»

Українців без постійної зайнятості стає все більше. На 1 лютого 2019 року офіційний статус безробітного мали 364,3 тисяч осіб — майже 191 тисяча жінок і понад 173 тисячі чоловіків.


На Сумщині у центрах зайнятості лише в січні зареєстрували 3014 осіб, а працевлаштували тільки 687. При цьому зберігається тенденція: третина безробітних (28%) — молодь до 35 років, а одну вакантну посаду в середньому претендують 10 осіб.

«Реальна кількість безробітних набагато вище, ніж офіційні дані Держстату. Чиновники називають досягненням збільшення середнього розміру грошового утримання по безробіттю (у Сумській області воно становить 2841 гривню). Так, це підмога для непрацюючої людини, але бескінечно на біржі праці тримати не будуть, а ось чи допоможуть знайти гідну роботу — питання.

Сьогодні складається враження, що процес оформлення у центрах зайнятості намагаються всіляко ускладнити. З 1 січня вступив у силу новий порядок реєстрації та перереєстрації безробітних: тепер будуть оцінювати, наскільки вони мотивовані до праці та визначати можливість працевлаштування конкретної людини. Разом із тим вакансій пропонують обмаль, і часто навіть людина з вищою освітою і досвідом роботи виявляється непотрібною. Через це шаленими темпами набирає обертів трудова міграція.

Без розвитку промисловості й виробництва, без створення нових робочих місць, без підняття зарплат в Україні ситуацію не змінити. Розвиток економіки вже сьогодні має стати пріоритетом для влади, поки остаточно не виїхали ті, хто може і хоче працювати», — відзначив депутат Сумської обласної ради від партії «Відродження» В’ячеслав Бершов.