Хресна хода із Чудотворною Корсунською іконою Божої Матері пройшла центром Сум

22 жовтня 2019 року відбулася традиційна хресна хода довкола історичного центру Сум із чудотворною Корсунською (Шпилівською) іконою Божої Матері, що іменується “Прозренна” .Традиційна хресна хода довкола історичного центру Сум зібрала кілька тисяч богомольців


Духовенство на чолі з Високопреосвященнішим митрополитом Сумським і Охтирським Євлогієм несло шанований образ, постійно лунали церковні піснеспіви на честь Божої Матері, а також підносились молитви за мир і злагоду на Сумській землі та в Україні. Хресна хода зайшла на територію Пророко-Іллінського храму, а також відвідала місце зруйнованого Покровського храму.

Цього року православна громада Сум відзначає 160-річчя з дня першої великої хресної ходи з Корсунською іконою Божої Матері з села Шпилівка до Спасо-Преображенського кафедрального собору та 100-річчю з дня проведення останньої такої хресної ходи у 1919 році. Ознакою ювілею стало проведення хресної ходи зі Шпилівки в Суми за маршрутом 100-річної давнини, а також Божественна літургія на місці зруйнованого Покровського храму в  с. Шпилівка.

Православні сумчани вважають Корсунську чудотворну ікону Небесною Покровителькою Сум, тому хресна хода є благословенням та духовною втіхою усіх жителів міста.

portal-pravoslavie.sumy.ua