Християни протестантських церков Сум організували потужний донорський рух

Християни протестантських церков м.Суми – одні з найбільш відповідальних благодійних донорів. Це потужний донорський рух, який почався з ініціативи його координатора. Вячеслав Ганніч спершу почав здавати кров сам – а потім, зрозумівши, як багато людей її потребує, почав розповідати про донорство на зустрічах з прихожанами християнських церков, організовувати благодійні акції, щоб людям легше було наважитись переступити поріг центру крові.


Минуло зовсім небагато часу – і акції стали щомісячними – а багато донорів вже самі здають кров за власним графіком. Ось і 12 лютого до Сумського обласного центру крові завітали близько 25 благодійних донорів.

"Частину зібраних компонентів крові ми надамо онкохворим дітям, які проходять лікування в обласній дитячій лікарні, це наша традиційна допомога для їх одужання, – розповідає Вячеслав Ганніч.  – А інші – по потребі. До нас часто звертаються люди, близьким яких потрібна кров – і ми надаємо їм допомогу. Наші донори здають кров сьогодні і будуть здавати в суботу – не всі змогли прийти в будній день. Серед них багато тих, хто здає кров постійно, але є і новачки".

Подружжя Золотарьових – Володимир і Алла – здаватимуть кров уперше: "Ми давно хотіли безоплатно здати кров і допомогти людям – і ось нарешті змогли це зробити, – розповідають вони. – Звичайно, є певне хвилювання – але ми дуже хочемо стати донорами – і власною кров’ю допомогти людині, яка цього потребує.Юрій Носенко вже третій рік регулярно здає кров:Якщо є можливість, то чому не допомогти людям, – пояснює він. – Господь дав мені здоров’я – то чому не поділитися ним з іншими? Адже зараз стільки знедолених, хворих людей, які потребують крові. Таким чином ми продовжуємо роботу Христа на землі, рятуємо своїх ближніх"…

"Людина може не мати грошей, але мати бажання допомогти іншим, і це можна зробити, ставши донором, – говорить Тетяна Гриценко. Вона разом з чоловіком регулярно здає кров. – Ми допомагаємо тим, що у нас є, здаємо кров, аби врятувати онкохворих дітей".

"Я дізналася про ситуацію з молодою мамою, яка недавно народила двійнят, але має тяжке захворювання і потребує багато крові, – розповідає Наталія Рибалко. – І вирішила внести свою лепту і допомогти їй, тому прийшла здавати кров. Для мене це буде перший такий досвід. У молодості часто не задумуєшся про хвороби, страждання людей – а з віком, коли сам починаєш ходити по лікарнях, навідуючи рідних чи проходячи лікування, бачиш все це на власні очі  і хочеш, якщо є можливість, допомогти іншим".

Вперше здаватиме кров і Катерина Седелєва: "Я вирішила взяти участь в благодійній акції, оскільки сама ходжу до лікарні, де лежать онкохворі діти – ми за них молимося, розважаємо їх,носимо їм подарунки від нашої церкви. І я бачу, наскільки важлива і потрібна наша допомога цим безпорадним дітям з онковідділення. От і подумала: «Якщо я їм не допоможу, то хто допоможе?». Тому і прийшла".

Доки учасники акції здавали кров, керівництво СОЦСК виконало дуже приємну місію – привітало з одруженням координатора донорського руху Вячеслава Ганніча і його дружину Анжелу. Молодята отримали подарунок, який їм точно знадобиться в подружньому житті – і буде гарною згадкою про Сумський центр крові.