Хвилиною мовчання згадали сьогодні в Сумах загиблих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Мітинг з нагоди дня вшанування тих, хто ціною власного життя закрив смертоносне дихання атомного реактора, пройшов біля пам’ятного знаку у сквері Чорнобильців. Тут зібралися представники влади та громадськості, ліквідатори аварії та їхні родини.


Саме 14 грудня, 33 роки тому, було побудовано об’єкт «Укриття», проектування і спорудження якого було здійснено за рекордно короткий строк – всього за півроку. Особливість і складність цього об’єкта полягала у відсутності як у вітчизняній, так і у світовій практиці досвіду подолання наслідків такої масштабної аварії.

Для самих ліквідаторів 14 грудня стало днем пам’яті, коли вони згадують події 33 річної давнини і побратимів, з якими пережили війну з невидимим ворогом – радіацією.

Сумчанин Олександр Дурманенко ліквідовував наслідки аварії на ЧАЕС з червня п о грудень 1986 року і отримав досить велику дозу радіації.

«Практично усі ті, з ким я працював, уже померли, – розповідає ліквідатор аварії. – Ми бурили колодязі, свердловини для води, щоб дати чисту незаражену воду. Людей виселили, але сподівалися, що невдовзі їх повернуть додому. Вся наша робота була марною. Але ми виконували свій громадянський обов’язок».

Від імені депутатів обласної ради на мітингу був присутній депутат обласної ради Олександр Стрельченко.

«Вже третина століття минула від тієї страшної катастрофи, що змусила здригнутися всю Європу. І всі ми знаємо, що якби не мужність та самовідданість ліквідаторів аварії, наслідки Чорнобильської катастрофи були б значно страшнішими. Розуміючи і психологічний стан ліквідаторів, і стан їх здоров’я, Сумська обласна рада бере участь у вирішенні питань соціального захисту громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Тільки за два останні роки ми виділили 3 млн грн на потреби диспансеру радіаційного захисту населення. У наступному році ми продовжимо роботу над вирішенням питань соціального захисту чорнобильців. Від імені депутатського корпусу щиро дякую усім ліквідаторам за їх неоцінимий подвиг. Бажаю здоров’я, миру, добра і злагоди», – сказав Олександр Стрельченко.

На завершення мітингу присутні згадали хвилиною мовчання загиблих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи. Після чого заходи продовжилися в актовій залі Сумського обласного диспансеру радіаційного захисту населення, де відбулися концерти творчих колективів та окремих виконавців обласної філармонії.

sorada.gov.ua