Як у Сумах відзначатимуть День Європи?

Цими вихідними, 18 та 19 травня в обласному центрі проходитиме масштабне святкування Дня Європи, повідомляє сайт Сумської міської ради.


За словами директора департаменту комунікацій та інформаційної політики Миколи Зігуненка, це свято стало гарною традицією, яке об’єднує усю громаду міста. «Щорічно відзначити День Європи у Сумах збирається все більше і більше гостей. Містяни приходять родинами, і це справді чудова нагода провести час разом, так, аби це запам’яталося надовго, – зауважив посадовець. – Як завжди, святкування буде яскравим, цікавим, феєричним і творчим. Атмосфера, яка пануватиме цими вихідними у місті, дасть кожному зайву нагоду усвідомити, що ми єдина родина, де і працюємо, і святкуємо разом».

Основні заходи відбудуться в суботу – 18 травня. Цього дня сумчан дивуватимуть цікавими інтерактивними, мистецькими та арт-майданчиками. Гості святкування зможуть взяти участь у майстер-класах волонтерів Європейського корпусу солідарності та концертних програмах, зробити «селфі» біля тематичних локацій, переглянути презентацію національних меншин та земляцтв іноземних студентів, скуштувати страви національних кухонь.

Новинкою святкування стане флеш-моб «Еко-Сумки для Еко-Сум, який розпочнеться об 11:00 на майдані Незалежності.

Цим святкові заходи не обмежаться, традиційно відбудеться фестиваль «Ніч музеїв», який вже встиг полюбитися містянам.

Наступного дня, 19 травня в міському парку культури та відпочинку ім. Кожедуба відбудеться інтелектуальна спортивно-розважальна гра «Єврофутквест». Цього ж дня біля Альтанки, пам’ятникау цукру та ТРЦ «Мануфактура» свою творчість сумчанам даруватимуть «вуличні» музиканти.

Окрім цього, 15 травня в навчальних закладах міста пройде онлайн-урок до Дня Європи для старшокласників «Євроінтеграція – це цікаво!». А 16 травня, в рамках відзначення Дня Європи, в Конгрес-центрі СумДУ для усіх охочих пройде захід під назвою День кар’єри ЄС «Працюй за європейськими стандартами!», де сумчани матимуть можливість долучитись до панельної дискусії «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз?», тренінгу зі складання резюме, публічної презентації та інших soft skills, поспілкуватися з фахівцями українських та європейських компаній, дізнатися про можливості навчання, стажування та роботи за кордоном.

Заходи до Дня Європи