Як варіант у Сумах: робота клубів, ресторанів та кафе до 22:00, а при порушеннях – закриття

Під час апаратної наради міський голова Олександр Лисенко наголосив на неухильному дотриманні протиепідемічних заходів сумськими підприємцями з метою запобігання поширення COVID-19.


За його словами, функціонування основних місць масового скупчення людей, – громадського транспорту, ринків, магазинів та закладів громадського харчування має бути контрольованою.

Відповідно, доручення очільника Сум щодо контролю ситуації з дотримання протиепідемічних заходів, пов’язаних з COVID-19 отримали керівники управління «Інспекція з благоустрою міста Суми», відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів та інспектори міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

«У Сумах ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію – контрольована, чого не можна сказати про інші регіони країни. Тож для того аби не потрапити до списку одинадцяти областей, де знову вводяться карантинні обмеження нам потрібно дотримуватись протиепідемічних заходів при користуванні громадським транспортом, походах на ринки і в заклади громадського харчування. Мова не тільки про громадськість, це безпосередньо стосується і сумських підприємців, які вважають, що виплата штрафу вирішить проблему. Жодні гроші не варті здоров’я та життя людей, а тому наявність індивідуальних засобів захисту у персоналу та відвідувачів, дезінфекція та соціальна дистанція в обов’язковому порядку мають бути дотримані», – підкреслив керманич обласного центру.

Олександр Лисенко також застеріг підприємців міста, що міською та обласною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій може бути прийнято рішення щодо роботи клубів, ресторанів та кафе виключно до 22:00 та закриття даних закладів при наявності двох і більше порушень.

Про поточну ситуацію із захворюваністю на COVID-19, проінформувала заступник начальника відділу охорони здоров’я Наталія Кіпенко. Вона повідомила, що на минулому тижні в Сумах, з початку тестування ПЛР зареєстрували найбільшу кількість випадків захворювання на COVID-19 – 12 випадків, загалом по Сумській області зареєстровано 39 випадків. Одужали – 13 осіб. На лікуванні наразі перебуває 20 хворих (з них на стаціонарному лікуванні – вісім дорослих, на амбулаторному – десять дорослих та двоє дітей).

За весь час у Сумах зафіксували 79 підтверджених випадків захворюваності на коронавірус – у 69 дорослих та десяти дітей. 59 осіб (74,6 %) із числа захворілих – одужали.