Ясміна, Амірана, Маммєдаг: як на Сумщині називають малюків

 

За 5 місяців 2019 року в місті Суми народилася 1  тисяча 145 малюків. Перше півріччя було урожайне на хлопчиків, їх народилося 641.


У 602 сім’ї лелека завітав вперше, по другій дитині він приніс у 385 родин, втретє – 61, четвертий раз завітав до 16 сімей, а 5 пар збагатилися п’ятою дитиною. Навіть більше, шостою дитиною поповнилися 4 родини, восьмою та тринадцятою – 1. Особливо пощастило 6 парам, бо там народилися двійні.

До речі, найпопулярнішими іменами в обласному центрі залишаються Данило, Кирило, Богдан, Олександр, Марія, Софія, Соломія, Аріна. Збагатилися родинні скарбнички й на рідковживані імена, а саме на Устима, Яна, Еміля, Маммєдагу, Ореста, Марту, Ясміну, Аду, Моніку, Амірану.

Так само опікуючись громадянами, як батьки щодо своєї малечі, Міністерство юстиції України створює зручні та комфортні сервіси. Наразі жителі області можуть отримати перший документ малечі – свідоцтво про народження – безпосередньо в пологовому будинку, заощаджуючи при цьому час. А незабаром в Україні запрацює електронна система від Мін’юста «Е-малятко», завдяки якій громадяни зможуть в онлайн-режимі зареєструвати місце проживання новонародженого, оформити допомогу при народженні дитини, зареєструвати народження малюка в електронній системі охорони здоров’я, оформити ідентифікаційний код малечі та багато іншого.