З боржників, які не виконали обов’язки щодо сплати єдиного внеску, стягнуто 14,6 млн грн

Чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.  


– Несвоєчасно сплачені кошти в бюджет – це неотримані пенсії, недофінансовані  медицина, освіта, культура та інші соціальні виплати громадянам, – говорить Олексій Мазуренко, начальник ГУ ДФС у Сумській області. – Пріоритетним напрямом роботи ГУ ДФС у Сумській області  є стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

До платників, які не виконали обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення, які визначені законодавством. Стягнення боргів з ЄСВ покладено на органи державної виконавчої служби територіальних управлінь (відділів) юстиції (далі – органи ДВС), які мають право накладати арешт як на кошти боржників у банківських установах, так і на рухоме та нерухоме майно з забороною на його відчуження.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та пені не застосовується.

Протягом поточного року підрозділом погашення боргу ГУ ДФС у Сумській області направлено 624 вимоги до органів державної виконавчої служби на стягнення боргу з боржників ЄСВ на загальну суму 14,6  млн. гривень.

Фахівці ДФС Сумщини наголошують, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій. До речі, боржникам-приватним підприємцям слід пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів з ЄСВ є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї.

– Тільки сумлінне ставлення до виконання своїх обов’язків щодо своєчасної сплати ЄСВ та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити  проблему створення нових боргів, – говорить Олексій Мазуренко, керівник ГУ ДФС у Сумській області.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *