З наступного року державні дороги місцевого значення передадуть на баланс областей

Про це на минулому тижні говорили на міжвідомчій нараді у Державному агентстві автомобільних доріг України «Укравтодор» в Києві під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка та за участю в.о. голови «Укравтодору» Славоміра Новака.


Участь у міжвідомчій нараді з питань передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління обласних державних адміністрацій взяли перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко, начальник відділу інфраструктури Володимир Дудченко та начальник Служби автомобільних доріг в Сумській області Іван Романюк.

На Сумщині 7,2 тис. кілометрів автомобільних доріг загального користування, з них 2,1 тис. кілометрів – державного значення, 5,1 тис. кілометрів – місцевого значення. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України на будівництво, реконструкцію, капітальний і поточний ремонт автомобільних доріг у Сумській області орієнтовно передбачено близько 257 мільйонів гривень, у тому числі на експлуатаційне утримання – майже 125 мільйонів гривень.

Крім того, за рахунок кредитних коштів на ремонт автомобільних доріг у Сумській області Кабміном передбачено 90 мільйонів гривень за умови виділення з місцевих бюджетів ще 10 мільйонів гривень на співфінансування.

Наприкінці 2016 року Верховною Радою України внесено зміни до Бюджетного кодексу України, якими на всі області поширено експеримент з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування, що передбачає спрямування 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів на ремонт автомобільних доріг в області.

Як зазначив Олександр Марченко, Сумською облдержадміністрацією складено перелік автомобільних доріг, на ремонт яких будуть направлені ці кошти, визначена потреба у коштах на ремонт кожної автомобільної дороги. Загальна сума коштів, що планується отримати за експериментом та спрямувати на ремонт автомобільних доріг, становить 700 мільйонів. гривень.

На 2017 рік заплановано проведення ремонту на автомобільних дорогах Київ – Суми – Юнаківка, Суми – Путивль – Глухів, Суми – Полтава, Харків – Охтирка, Суми – Краснопілля – Богодухів, Шостка – Кролевець, Білопілля – Миколаївка – Лебедин – Лантратівка, Шостка – Ямпіль, Середина-Буда – Ямпіль – Береза, Шостка – Чуйківка – Погорілівка, Угроїди – Тур’я – Мар’їне та ряду мостових переходів.

По всім зазначеним об`єктам розпочато тендерні процедури у системі Prozorro. Найближчим часом підрядні організації, які стануть переможцями, активно розпочнуть свою роботу.