З початку місяця виявлено 28 порушень природоохоронного законодавства – рибоохоронний патруль Сумщини

У період з 03 по 17 лютого 2021 року державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 28 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.


Так, складено два протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову), 20 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та 2 – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів). Оформлено чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено вісім од. заборонених знарядь лову.

«У порушників вилучено 10 од. заборонених знарядь лову та більше 22 кг водних біоресурсів. На ринках області виявлено незаконний продаж 12 кг риби. Збитки, завдані рибним запасам, склали 612 грн та накладено штрафів на суму 2 040 грн. Передано до суду чотири справи для притягнення до адміністративної відповідальності» – повідомив керівник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

За даний час зафіксовано 20 порушень природоохоронного законодавства та складені протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів «щуковками», загальною кількістю 104 шт., що перевищують дозволену кількість гачків (не більше п’яти) на одну особу та добування риби на зимувальних ямах у Шосткинському, Конотопському та Роменському районах. На порушників накладено штрафів на суму 2 040 грн.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринках міста Суми виявлено два випадки незаконного продажу 12 кг водних біоресурсів (короп та карась – по 6 кг). На продавців оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Також оформлено чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна в Шосткинському та Сумському районах, згідно з якими вилучено вісім сіток. У водне середовище випущено 10 кг водних біоресурсів.

Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

Довідкова інформація:

Риболовля у заборонений зимовий період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блесніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.