З початку року на Cумщині розпочали власну справу 3250 суб’єктів господарювання

У першому півріччі у Сумській області власну справу зареєстрували 3250 платників податків сумчан, з них 654 юридичні особи та 2596 фізичних осіб – підприємців. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Сумській області.


Загалом, на обліку в територіальних органах фіскальної служби регіону перебуває 56371 представник бізнесу, зокрема, 19776 юридичних осіб та 36595 фізичних осіб. Крім того, за 6 місяців 2019 року зареєструвалося 174 платника податків-іноземця.

Нагадаємо, взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця здійснюється контролюючим органом за місцем її державної реєстрації на підставі, зокрема відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця.

Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця контролюючим органом проводиться у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб.

Підставою для зняття фізичної особи – підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості відповідної реєстраційної картки.

Дата зняття з обліку фізичної особи – підприємця відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

При цьому, після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Сумській області.